Nie myła włosów przez 8 miesięcy. Teraz zdradza, co się z nimi działo

Ponad pół roku temu, 27-letnia Virginia zdecydowała się całkowicie zrezygnować nie tylko z pielęgnacji włosów odżywkami, ale przede wszystkim z ich mycia. Od 8 miesięcy nie stosuje odżywek, farb, a fryzjera omija szerokim łukiem. Dlaczego?

Też obliczasz dni, w które opłaca ci się umyć włosy? Rezygnację z codziennej rutyny, bez której my nie wyobrażamy sobie życia, Virginia opisuje na swoim blogu „Bush Bambinos”.

Chciałam ograniczyć rzeczy, które stosuje w codziennej pielęgnacji i dzięki temu zmniejszyć zanieczyszczenie, za które odpowiadałam. Czy to nie dziwne, że codziennie używamy trzech rodzajów mydła? Czy to nie dlatego, że ktoś nam to wmówił, bo chce na nas zarobić?
 

ZOBACZ: Ta kobieta nie myła włosów przez pół roku. Co się stało, gdy poszła do fryzjera?

Dziś przyznaje, że wcale nie tęsknie za myciem swoich włosów. Cieszy się, że potrafi zaoszczędzić czas - zawsze to jedna, długotrwała czynność mniej.

Co z efektami? Okazuje się, że nie są takie złe, jak wszyscy sobie wyobrażają. Włosy Virginii nie ucierpiały na eksperymencie! Co więcej, są w dobrej, a nawet lepszej kondycji, niż były wcześniej. 

Okazało się, że na moich włosach nie osiada nic, czego nie mogłabym zmyć ciepłą wodą. Kiedy zauważyłam, że trochę się przetłuściły, rozpuściłam łyżeczkę sody w szklance wody i problem zniknął.
 

27-latka nie uważa, że całkowita rezygnacja z szamponu to idealne rozwiązanie dla każdej z nas. Wszystko zależy od rodzaju włosów. Po każdym zastosowaniu sody, którą czyści włosy, kobieta przygotowuje maskę z banana i surowego jajka, aby je nawilżyć.

Im bardziej pieni się twój szampon, tym więcej ma w sobie składników, których nawet nie potrafisz wymówić. Cała ta chemia ląduje później w kanalizacji. Nie wiem, co dzieje się z tym później.
Podsumowując: przestałam myć włosy i nikt z tego powodu nie umarł. Nie są przetłuszczone, ani przesuszone. Być może nie pachną szamponem Palmolive, ale nie śmierdzą kwaśnym mlekiem. Po prostu pachną jak włosy.

ZOBACZ: Znana blogerka oszpecona w salonie fryzjerskim popularnej marki."To jakiś koszmar"

Potrafiłabyś wziąć z niej przykład i odstawić swój ulubiony szampon?

 
 
 
 
 
Więcej o: