Radek Pestka i jego chłopak brutalnie pobici. Zwycięzca "Top Model" apeluje do fanów

Radek Pestka pobity! Model i jego chłopak zostali zaatakowani przez grupę agresywnych osób w centrum Warszawy. Zwycięzca "Top Model" publikuje zdjęcie obrażeń i apeluje do fanów, by nigdy nie byli obojętni w podobnych sytuacjach.

Radek Pestka z 'Top Model' pobityRadek Pestka z 'Top Model' pobity instagram.com/romekgelard

Kiedy Radek Pestka podzielił się na Snapchacie zdjęciem z pobitą twarzą, fani wpadli w panikę. Model zdradził, że wraz z chłopakiem, Romkiem Gelardem, zostali zaatakowani przez obcą dziewczynę i jej znajomych W wyniku pobicia pod okiem Pestki pojawił się  krwiak. Jego partner natomiast przez kilka minut nie mógł opanować krwotoku z nosa.

By uspokoić swoich fanów, Pestka opisał incydent ze wszystkimi szczegółami, by zwrócić uwagę na problem braku tolerancji wśród społeczeństwa.

Długo nie dodawałem nic na Instagrama oraz InstaStory poza informacją o incydencie, który miał miejsce w urodziny Klaudii. Chciałem ochłonąć i dokładnie przemyśleć to, co chcę wam przekazać. Sama konsultacja z policją i składanie zeznań trwało na tyle długo, że nie mogłem podzielić się z wami tymi informacjami od razu.
 


Do sytuacji doszło w Warszawie nad Wisłą, podczas świętowania urodzin koleżanki modela.

Od momentu zalegalizowania spożywania alkoholu nad Wisłą – na schodkach oraz w okolicy Hocków zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Nieraz słyszeliśmy tłuczone szkło, kłótnie, widzieliśmy z daleka szarpaniny, bójki. Często zaczyna się to od ludzi pod wpływem alkoholu, szukających zaczepki bez powodu. Nie raz zostałem wyzwany czy zaczepiony na tamtym terenie, jednak kończyło się tylko na tym.

Jak relacjonuje Pestka, on i jego chłopak  zostali zaatakowani po tym, jak Romek rzekomo źle spojrzał na chłopaka przechodzącego obok. Nikt z przebywających tam osób nie zareagował, by wezwać odpowiednie służby. 

Dlaczego Romek dostał w twarz od jakiegoś typa – z pięści w nos, tak, że przez kilka minut krwotok nie ustawał? Dlaczego nasza koleżanka została uderzona kilkakrotnie w twarz i okolice brzucha przez trzy randomowe dziewczyny, które były w grupce z tym typem? Nie wiem. Nie rozumiem. Czy zrobili coś złego? Mówi się, że często wina leży po obu stronach, jednak w tym wypadku była to po prostu zaczepka i szukanie powodu do bójki. Czy ktokolwiek z ludzi obok zareagował? Starał się pomóc? Wezwał funkcjonariuszy? Nie. Zero pomocy od kogokolwiek. Tłum ludzi, który mógł pomóc, interweniować, obronić naszą koleżankę.

Jak relacjonuje model, niestety była to ostatnia nieprzyjemna sytuacja tamtego wieczora.

Po całym zamieszaniu poszliśmy zamówić taksówkę, chcieliśmy do domu. Za dużo emocji. Sytuacja się powtórzyła. Grupka „patusów” – niestety inaczej tego nazwać nie mogę. Zaczęła się szarpanina, krzyki, groźby, oberwania potłuczoną butelką. Prawie każdy z nas dostał w twarz. Nawet nasze koleżanki. Nikt nie interweniował, więc uciekliśmy i zadzwoniliśmy po patro.

Apel do świadków


Radek Pestka postanowił opublikować zdjęcia i opisać całą sytuację, by uchronić inne osoby przed podobnymi zdarzeniami. Jak dodał, policjanci ujęli już agresywną grupę, która zaatakowała jego i jego przyjaciół.

Chciałbym zwrócić tutaj uwagę na problem, który staje się coraz bardziej poważny – niechęć w udzielaniu pomocy innym, znieczulica. Niezależnie od sytuacji wydaje mi się, że warto pomóc. Interwencja czy chociaż telefon na policję, gdy widzi się akt przemocy.

Model prosi swoich fanów, by nie bagatelizowali podobnych zdarzeń, a jeżeli są ich świadkami, niezwłocznie zgłaszali je na policję.

Radek Pestka z 'Top Model' pobityRadek Pestka z 'Top Model' pobity instagram.com/rdslav

Radek Pestka z 'Top Model' pobityRadek Pestka z 'Top Model' pobity instagram.com/romekgelard

Radek Pestka z 'Top Model' pobityRadek Pestka z 'Top Model' pobity instagram.com/romekgelard

Radek Pestka z 'Top Model' pobityRadek Pestka z 'Top Model' pobity instagram.com/romekgelard

Radek Pestka z 'Top Model' pobityRadek Pestka z 'Top Model' pobity instagram.com/rdslav

Więcej o: