Kochasz pizzę? Możesz jeść ją na śniadanie! Jest lepsza niż większość płatków

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Z kolei nie musimy przekonywać cię, że nie ma pyszniejszego dania niż pizza. Teraz możesz ją jeść na śniadanie bez wyrzutów sumienia. Okazuje się, że jest lepsza niż płatki, którymi od dawna zajadasz się rano.

Iggy Pizza we WrocławiuIggy Pizza we Wrocławiu mat. prasowe

 Przeciętny kawałek pizzy i miska płatków śniadaniowych z pełnym mlekiem zawierają mniej więcej tyle samo kalorii. Przy czym pizza to porządna dawka protein, która zapewni uczucie sytości przez cały ranek.

- mówi dietetyczka, Amber Gourley w rozmowie z The Daily Meal. Faktycznie, produkty zbożowe, które kupujemy w sklepie to praktycznie sam cukier. Płatki śniadaniowe zawierają tyle cukru, ile przeciętny batonik. Mleko w połączeniu ze słodkimi płatkami zaspokaja nasza dzienne zapotrzebowanie na cukier, a to przecież dopiero poranek... 

Jeśli kiedykolwiek miałaś więc wyrzuty sumienia, zjadając ulubioną pizzę, mówimy: już nie musisz. Okazuje się, że pizza wcale nie musi być "tą złą". Ważny jest dobór składników. Te jakościowe, (zawierające ciasto bez "spulchniaczy", dużo warzyw i pieczone) nie mają nic wspólnego z fast foodami.


Czy to wystarczające usprawiedliwienie, żeby sięgnąć po kawałek Capriciosy o 9 rano i to bez moralnego kaca? Dietetyczka odpowiada:

Nie twierdzę, że pizza to najzdrowsza propozycja na śniadanie. Jeśli jednak został ci kawałek pizzy po wieczornym ucztowaniu, a do wyboru masz miskę słodkich płatków, znasz odpowiedź dietetyka. Ponadto zjedzenie kawałka pizzy na śniadanie może powstrzymać apetyt na całą pizzę w ciągu dnia.

Yasssss... Jesteśmy rozgrzeszone. Pizza, anyone? :)

PizzaPizza fot. Pinterest/ Angie Lowson

Więcej o: