Harry Potter powraca! Powstaną aż 3 nowe książki. O czym będą?

Fani przygód młodego czarodzieja mogą świętować. Po 11 latach od premiery ostatniej części, powstają kolejne książki o Harrym Potterze i jego przyjaciołach. Znamy szczegóły!

Harry Potter na winyluHarry Potter na winylu harrypotter.wikia.com

Harry Potter to bezapelacyjnie najsłynniejsza seria powieści dla dzieci i młodzieży. Autorka sagi, J.K. Rowling, napisała 7 tomów opowieści o przygodach młodego czarodzieja i jego przyjaciół. Mimo że od premiery ostatniej części minęło już 11 lat (to już?!), fani  na całym świecie wciąż wracają do książek, filmów i domagają się kolejnych. Okazuje się, że marzenia się spełniają. Już w październiku do sprzedaży trafią trzy książki z uniwersum Harry’ego Pottera!

ZOBACZ: Zwroty akcji, intrygi i nowe relacje. Oto zwiastun 3. sezonu 'Riverdale'

Nowe książki bedą dodatkami i rozwinięciami historii Harry'ego Pottera, które wszyscy dobrze znamy. Ukażą się w oryginalnych formach: jako pop-up book, czyli... książka-rozkładanka, której tytuł to Harry Potter: A Pop-Up Guide to Hogwarts, autorstwa Matthew Reinharta.

Książka ukaże się już 23 października 2018 roku. Zawierać będzie najważniejsze  lokalizacje z uniwersum Harry’ego, takie jak Zakazany Las, czy  Hogwart. Co więcej, po otwarciu książki miejsca te ukażą się czytelnikom w trójwymiarowej formie.

Kolejny dodatek, również w formie pop-up to Harry Potter: Creatures: A Paper Scene Book, który przedstawiać będzie wszystkie magiczne stworzenia wspomniane w tomach o przygodach Harry’ego.

Ostatnia księżka to Harry Potter: Imagining Hogwarts: A Beginner's Guide to Moviemaking”, autorstwa Bryana Michaela Stollera. Zawarte w niej będą  sekrety kostiumologii i scenorysów. Marzysz o byciu filmowcem? Ta książka jest dla ciebie!

ZOBACZ: Gra o Tron 8. Jest pierwsza zapowiedź ostatniego sezonu serialu

Seria trzech książkowych nowości kosztować będzie 96 funtów, czyli  460 zł. Wybierzesz się do księgarni?

Harry Potter i Kamień FilozoficznyHarry Potter i Kamień Filozoficzny materiały prasowe

Harry Potter i Kamień Filozoficzny ||Harry Potter i Kamień Filozoficzny || reż. Chris Columbus, prod. Warner Bros. Studios

Harry Potter i więzień AzkabanuHarry Potter i więzień Azkabanu materiały prasowe

Harry Potter i więzień AzkabanuHarry Potter i więzień Azkabanu materiały prasowe

Harry Potter i więzień AzkabanuHarry Potter i więzień Azkabanu materiały prasowe

Harry Potter i Komnata TajemnicHarry Potter i Komnata Tajemnic  WARNER BROS

'Harry Potter and the Goblet of Fire', reż. Mike Newell, prod. Warner Bros. Pictures'Harry Potter and the Goblet of Fire', reż. Mike Newell, prod. Warner Bros. Pictures kadr z filmu

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część IIHarry Potter i Insygnia Śmierci: Część II reż. David Yates, prod. Warner Bros., 2011

Harry Potter and the Deathly Hallows, reż. David Yates, prod. Warner BrosHarry Potter and the Deathly Hallows, reż. David Yates, prod. Warner Bros kadr z filmu

Więcej o: