FOREO UFO: Testujemy pierwszą na świecie inteligentną maseczkę

Z produktami FOREO zetknęłam się kilka lat temu. Do tej pory pamiętam zachwyt, jaki towarzyszył mi przy pierwszym i nastepnych użyciach kultowej już szczoteczki LUNA. Ostatnio marka wyprodukowała kolejne rewolucyjne urządzenie, które z pewnością zawojuje rynek kosmetyczny. To produkt, którego zadaniem jest przyspieszenie działania kosmetyków do pielęgnacji cery. Jak działa? Przekonaj się!

Recenzja maseczki FOREO UFORecenzja maseczki FOREO UFO wish.it

Czym jest UFO?

UFO (Ur Future Obsession) to elektroniczne urządzenie pozwalające w ciągu 90 sekund stworzyć w domu zabieg na twarz z maseczką tkaninową. Łączy w sobie światłolecznictwo LED z krioterapią, termoterapią i pulsowaniami T-Sonic. Może być stosowane na każdy rodzaj skóry. Zostao stworzone przez szwedzką firmę FOREO specjalizującą się w produkcji rozwiązań kosmetycznych i wellness.

Inteligentna maseczka UFO. Opis produktu

UFO używana jest w połączeniu ze specjalnymi maskami, UFO Smart Masks, które wykonane są z miękkiego mikrowłókna impregnowanego ekstraktami roślinnymi, owocami, skoncentrowanymi olejami roślinnymi i wodą kwiatową.

Recenzja maseczki FOREO UFORecenzja maseczki FOREO UFO wish.it

Formuły są wynikiem badań ekspertów w dziedzinie pielęgnacji skóry i mają typowe cechy masek koreańskich. Wszystkie inteligentne maski UFO zostały stworzone w Korei, która stanowi branżowy punkt odniesienia w dziedzinie pielęgnacji skóry i produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych. Pod względem INCI są one wolne od parabenów, fenoksyetanolu, silikonów, disodu EDTA i oleju mineralnego, substancji,

które znajdują się w wielu maskach tkaninowych obecnie dostępnych na rynku.Inteligentne maski mają okrągły kształt, który umożliwia ich dokładną aplikację. Każda z nich nadaje się do jednorazowego użytku.

Wypróbowałam dwa rodzajów masek UFO: Make My Day - na dzień i Call It A Night  - na noc. Każde opakowanie zawiera 7 sztuk produktu, mogłam więc testować urządzenie przez cały tydzień.

 

Recenzja maseczki FOREO UFORecenzja maseczki FOREO UFO wish.it

Recenzja maseczki FOREO UFORecenzja maseczki FOREO UFO wish.it

Recenzja maseczki FOREO UFORecenzja maseczki FOREO UFO wish.it

Aplikacja FOREO APP

Aby w pełni korzystać z możliwości inteligentnej maseczki, należy pobrać aplikację FOREO, która pozwala na rozpoczęcie komunikacji pomiędzy telefonem komórkowym, a urządzeniem w celu wybrania zabiegu i jego rozpoczęcia. Sterowanie aplikacjami jest dostępne dla systemów iOS (Apple) i Android. Jak  to zrobić?

Pobierz aplikację UFO FOREO na swój smartfon i uruchom aplikację. Aby rozpocząć, należy nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk włączania/wyłączania w celu skojarzenia UFO z aplikacją FOREO app. Po zakończeniu procesu zauważysz białe światło. Następnie za pomocą aparatu w telefonie komórkowym umieść kod kreskowy umieszczony na masce, którą chcesz użyć, a aplikacja zidentyfikuje proces pielęgnacji, który należy przeprowadzić. 

Recenzja FOREO UFORecenzja FOREO UFO wish.it

Jak używać UFO?

Urządzenie stosuj jedynie na pozbawioną kosmetyków, oczyszczoną skórę. 

Krok 1: Zdejmij plastikowy pierścień;
Krok 2: Otwórz maskę;
Krok 3: Umieść maskę na urządzeniu UFO;
Krok 4: Zamocuj maskę pierścieniem z silikonu;

Recenzja maseczki FOREO UFORecenzja maseczki FOREO UFO wish.it

Krok 5: Naciśnij przycisk , aby włączyć i rozpocząć zabieg;
Krok 6: Ciesz się 90 sekundowym zabiegiem, okrężnymi ruchami przesuwając UFO po powierzchni twarzy, omijając kontur oka;
Krok 7: Wypłucz twarz;

Krok 8: Przepłucz UFO wodą i osusz urządzenie.

Kiedy korzystać z UFO?

UFO może być używane codziennie, bez względu na porę dnia. Wszystko zależy od twoich upodobań. 

Kilka przydatnych wskazówek, które pomogą ci swobodnie używać UFO

- Podczas wyszukiwania aplikacji w telefonie komórkowym należy wpisać "FOREO for you". Istnieje kilka aplikacji FOREO, niektóre w językach obcych, które nie są pokrewne z urządzeniem UFO.
- Jeśli UFO nie synchronizują się z aplikacją FOREO, wyłącz Bluethooth i aktywuj go ponownie. Następnie zamknij i zrestartuj aplikację.
- Jeśli urządzenie nie rozpoznaje kodu kreskowego maski, odsuń się i zbliż telefon, nieznacznie zmieniając ramkę.
- Jeśli UFO nie zaświeci się po naciśnięciu przycisku uniwersalnego, oznacza to, że bateria jest rozładowana i trzeba ją naładować.
- Maseczka nie ma kierunku (przód - tył), posiada natomiast wystającą klapkę, która wskazuje, jak przymocować ją do urządzenia zgodnie z kształtem pierścienia.

                              TEST REDAKCJI: nasze spostrzeżenia

Czy łatwo jest używać maseczki FOREO UFO?

To prostsze niż się spodziewałam. Choć jest to urządzenie elektroniczne z wieloma funkcjami, posiada tylko jeden przycisk, za pomocą którego można nim sterować. Jeśli obawiasz się korzystania z aplikacji na telefonie komórkowym, pamiętaj, że nie musisz używać jej, by uruchomić produkt. Sama procedura przygotowania maski do działania jest bardzo prosta i zajmuje mniej niż 10 sekund.

Po rozpoczęciu zabiegu, urządzenie wykonuje wszystkie kroki bez niczyjej pomocy, dlatego wystarczy jedynie przeciągnąć UFO po wszystkich obszarach twarzy i szyi, robiąc jednocześnie ich delikatny masaż. Najprościej jest, jeśli chodzi o  policzki, podbródek i czoło - są to powierzchnie w miarę płaskie. Więcej zabawy zaczyna się przy przejściu do partii nosa.Nie ukrywamy, trzeba nabyć trochę umiejętności manualnych aby poruszyć urządzenie tak, by dotarło do każdego miejsca. UFO wykonane jest z silikonu, dzięki czemu jest bardzo higieniczne, lekkie, miękkie w dotyku i łatwo trzyma się je w dłoni, a po zakończeniu zabiegu samo się wyłącza. 

Jakie jest uczucie na skórze?

UFO FOREO stosuje termoterapię, krioterapię, fototerapię światłem LED oraz pulsacje dźwiękowe i łączy je z maskami tkankowymi zaimpregnowanymi składnikami aktywnymi. W kontakcie ze skórą natychmiast wyczuwalna jest gęsta, miękka, żelowa i śliska konsystencja. Wbrew pozorom, nie jest lepka -  przeciwnie - jest niezwykle aksamitna i przyjemna do masażu twarzy. Maski są prawie bezwonne, ich zapach jest ledwo wyczuwalny. Podczas zabiegu odczuwalne jest ciepło lub zimno (przydatne do otwierania lub zamykania porów). Zabieg oceniam jako bardzo przyjemny, porównywalny do mini spa :)

Jak czuje się skóra po zakończeniu zabiegu?

Po zakończeniu zabiegu, płukaniu i wysuszeniu twarzy, skóra jest gładka i miękka w dotyku. Ten natychmiastowy efekt występuje w przypadku obu masek. Cera nie jest zaczerwieniona, a nabiera zdrowego wyglądu. Podczas stosowania maseczki Make My Day na suchą skórę zauważyłam, że mija cera stała się świetlista i nawilżona. Jeśli chodzi o maseczkę Call It A Night, ona także pozostawia ona skórę niezwykle nawilżoną i miękką w dotyku. Pozytywne efekty kuracji są widoczne natychmiast, ale cuda dzieją się dopiero następnego dnia. Cera wygląda na wypoczętą i promienną.

Używanie UFO szczególnie polecam wieczorem, tuż przed pójściem spać. Dzięki temu zregenerujesz skórę na kolejny dzień. 

Tradycyjne maseczki czy UFO?

Porównanie to jest błędne, ponieważ nie możemy porównać efektu maski tkankowej twarzy z rezultatem uzyskanym przy użyciu urządzenia elektronicznego, które wykonuje pełny zabieg skóry. Bardziej stosowne byłoby porównanie wyników uzyskanych z UFO z wynikami innych zabiegów na twarz przeprowadzanych w ośrodkach piękności lub uzdrowiskach.

Czy UFO jest warte tego wydatku?

Kupno UFO to niewątpliwie inwestycja w pielęgnację twojego ciała. Urządzenie to działa przez długi czas i pozwala na wykonywanie w domu  zabiegów w celu nawilżenia, odżywienia i ożywienia skóry. Nie ukrywajmy,  cena FOREO UFO jest wysoka i nie każdego stać na taki wydatek. Uważam jednak, że jeśli to inwestycja na lata, która z pewnością ci się opłaci. Jestem pewna, że twoja cera będzie ci za to wdzięczna przez długi czas.

Zalety FOERO UFO

- Urządzenie praktyczne i proste w obsłudze,

- Zajmuje mało miejsca i śmiało możesz zabrać je w każdą podróż, a nawet nosić w torebce

- Wymaga niewiele czasu;

- Posiada baterię, która działa przez długi czas (ładowanie przez 2,5 godziny trwa około 40 zabiegów);

Krótkie podsumowanie 

Podsumowując, szczerze polecam FOREO UFO. Nie dość, że produkt jest prosty w użyciu, oszczędza czas codziennej pielęgnacji, to dodatkowo (i co najważniejsze) rezultaty są naprawdę widoczne! Oprócz tego, że jest użyteczny i przyjemny w użyciu, oferuje chwilę relaksu, porównywalną do niejednego masażu w profesjonalnym salonie. Nie masz czasu na wycieczkę do SPA? Zafunduj sobie UFO i miej możliwość korzystania z jego dobroci kiedy tylko masz na to ochotę. 

To świetny pomysł na prezent dla dziewczyn, które kochają piękno, ale także dla tych, które czasami zaniedbują pielęgnację, zapominając, jak ważne jest dbanie o skórę. 

Miłego relaksu!

Nie jesteś pewna, jak używać FOREO UFO? Zobacz filmik instruktażowy:

 
Więcej o: