Jak czyścić beauty blender? Wystarczy, że użyjesz... mikrofalówki!

Idealnie wyczyszczona gąbeczka do makijażu i to bez żadnego wysiłku? Wystarczy wrzucić ją do mikrofalówki. Brzmi ryzykownie? Okazuje się, że efekt jest naprawdę świetny!

Jak czyścić  beauty blender?Jak czyścić beauty blender? fot. instagram.com/beautyhacks

Odkąd beauty blender pojawił się na rynku, nie możemy bez niego żyć. Nakładanie podkładu przy pomocy palców lub pędzelka nie sprawdza się u nas zbyt dobrze, a przy umiejętnym użyciu i odrobinie precyzji, ta mała gąbeczka może stworzyć prawdziwe cuda na naszych twarzach. Mimo, że ją uwielbiamy, stwierdzamy jednogłośnie: ma jeden minus, a jest nim... trudne czyszczenie. Niestety, aplikowany podkład szybko wchłania się w aplikator, przez co ciężko wydobyć z niego niechciany brud. Znasz ten problem? Na szczęście istnieje sposób, aby po każdym użyciu gąbeczka wciąż wyglądała jak nowa. Wystarczy, że użyjesz... mikrofalówki!

ZOBACZ: Puder w kształcie róży od Lancome to najpiękniejszy kosmetyk, jaki widziałyśmy

Niedawno na Twitterze pojawił się krótki filmik, w którym jedna z Internautek pokazuje,  jak czyści swoje gąbeczki.  Zanurza je w wodzie z mydłem, a następnie wstawia do mikrofalówki na ok. minutę. Efekt? Wow, po zanieczyszczeniach nie ma śladu! Ciepło w urządzeniu, wywołało parowanie wody, co wydobyło brud i pozbyło się bakterii.

ZOBACZ: Tego jeszcze nie było! FOREO stworzyło inteligentną szczoteczkę do twarzy

Technika ta używana jest także do mycia gąbek kuchennych. Krótki filmik wywołał euforię wśród wielbicielek makijażu i że z dnia na dzień coraz więcej dziewczyn testuje powyższy trick. 

Wypróbujesz?

Więcej o: