Przez jeden ruch psujesz swój tusz do rzęs, marnujesz pieniądze i ryzykujesz zdrowie. Założymy się, że popełniasz ten błąd

Historia ciągle ta sama: kupujesz drogi tusz do rzęs, a dwa tygodnie później musisz wyrzucić go do kosza. Twoja mascara szybko wysycha, bo robisz jeden błąd, który kosztuje cię nie tylko zmarnowane pieniądze, ale też... infekcję oka.

Dlaczego mascara szybko wysycha?Dlaczego mascara szybko wysycha? pinterest

Pewnie o tym nie wiesz, ale otwarty tusz do rzęs może wystarczyć ci nawet na pół roku. Wszystko zależy od tego, jak często go używasz, jednak możliwe jest, by  przez wszystkie te miesiące zachował swoją świeżość. Dlaczego więc droga mascara, na którą wydałaś ostatnie oszczędności jest do wyrzucenia kilka dni później? 

ZOBACZ: Ile masz czasu, by zużyć ulubione kosmetyki? Większość szybko traci swoją ważność

Co robisz źle?

Nie, to nie wina tuszu, ani producenta. Niestety, odpowiedź jest bardzo prosta: sama wysuszasz swoją mascarę. Nakładając produkt na szczoteczkę, nieświadomie wykonujesz ruch pompujący powietrze do wnętrza buteleczki. To najgorsze, co możesz zrobić.  Wprowadzając powietrze do opakowania, twój tusz do rzęs szybciej wysycha, a w środku rodzą się bakterie. To one mogą być przyczyną niebezpiecznej infekcji oka.

Dlaczego mascara szybko wysycha?Dlaczego mascara szybko wysycha? pinterest

Jak odpowiednio nakładać tusz na szczoteczkę?


To banalnie proste! Wyjmując szczoteczkę z buteleczki, wykonuj okrężne ruchy. Dzięki temu nabierzesz odpowiednią ilość kosmetyku, a powietrze nie dostanie się do środka. Ten trik naprawdę działa!


ZOBACZ: Perfumy, które właśnie kupiłaś nie są trwałe i gorzej pachną? To dlatego, że robisz jeden błąd

Więcej o: