Co to jest cut crease? Oto najmodniejszy makijaż tego sezonu

Nowy trend w makijażu zwany cut crease to absolutny hit tej jesieni. Wizażyści i blogerki urodowe z całego świata wybierają właśnie ten sposób konturowania obszarów wokół oczu. Jak go wykonać? Podpowiadamy!

Cut creaseCut crease Pinterest

Jeśli w makijażu stawiasz na podkreślenie oka i nie boisz się eksperymentować z kolorami, ten makijaż jest dla ciebie! Mowa o cut crease, czyli propozycji na wieczór, która sprawia, że nikt nie oprze się twoim oczom. Mimo, że cut crease nie jest nowym wynalazkiem, to właśnie teraz przeżywa prawdziwy renesans. Wszystko dzięki charakterystycznemu efektowi powiększenia oka poprzez podkreślenie górnej powieki w sposób, by widocznie się odznaczała. Efekt? Prawdziwe dzieło sztuki. Jak wykonać cut crease? Spieszymy z pomocą!

ZOBACZ: Bye, bye konturowanie twarzy! Właśnie pojawił się nowy trend w makijażu. Czym jest tantouring?

Cut crease krok po kroku

Pierwszy krok to aplikacja cienia w załamaniu powiek, (po wcześniejszej aplikacji bazy). Omijamy linię rzęs i makijaż zaczynamy w załamaniu. Po nałożeniu ciemnego cienia, rozcieramy go cienkim pędzelkiem, a następnie poprawiamy kolor za pomocą grubszego, aplikując kolejną warstwę produktu. Dodatkowo, by efekt był bardziej spektakularny, kładziemy go powyżej załamania, tuż pod linią brwi.

Teraz kolej na dolna powiekę. Aplikujemy tu jaśniejszy cień (ważne, by była go mała ilość). O ile malując górna powiekę sięgnęłyśmy po ciemny kolor, teraz można bawić  się jaśniejszym np. w beżowym odcieniu.

Czas na cieplejszy akcent, czyli cień, który nakładamy na całą górna powiekę, skupiając się na tym, by jej zagłębienie pozostawić wyraźnie odznaczone.

ZOBACZ: Ile masz czasu, by zużyć ulubione kosmetyki? Większość szybko traci swoją ważność

Dla zwiększenia kontrastu, niektóre wizażystki nakładają podkład na ruchomą powiekę . Aplikację zaczynają tuż nad linią rzęs i kończą nad załamaniem powieki. To właśnie ten trick daje efekt fali pozostającej pomiędzy łukiem brwiowym, a jej załamaniem, zwany cut crease. Nie zapominamy o dole oka, gdzie nakładamy ciemniejszy odcień (na przykład ten, którym na początku podkreśliłyśmy górne załamanie) i delikatnie rozcieramy go miękkim pędzelkiem. 

Kolejny krok to aplikacja eyelinera. Śmiało obrysowujemy całe oko.Zanim  jednak zabierzemy się za dolną powiekę, pamiętajmy o zastosowaniu korektora na okolice pod oczami, by cienie nie popsuły efektu końcowego.

Ostatni etap to tuszowanie rzęs i gotowe! Efekt jest piękny, prawda? My na pewno wypróbujemy go w domu.

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Cut creaseCut crease Pinterest

Więcej o: