Śniadaniowa uczta dla oczu i kubków smakowych! Tarta Nestlé FITNESS z soczystymi pomidorami

Tarta Nestlé FITNESS z zielonymi i czerwonymi pomidorami oraz musztardą ziarnistą dostarczą niezbędnej energii na cały poranek.

Przepis na tarta Nestlé FITNESS? z soczystymi pomidorami

Składniki:

60 g płatków Nestlé FITNESS? 140 g mąki 50 g oliwy z oliwek 75 g zimnej wody 1 jajko 1-2 łyżki musztardy ziarnistej 15 g świeżej bazylii 3 czerwone pomidory 3 zielone pomidory

Przygotowanie:

1. Nagrzej piekarnik do 180°C. 2. Wymieszaj w misce mąkę, pokruszone płatki Nestlé FITNESS?, listki świeżej bazylii i odrobinę soli do smaku. 3. Dodaj wodę i oliwę, wbij jajko. 4. Wymieszaj drewnianą łyżką, a następnie ręcznie uformuj kulę. Jeśli masa jest zbyt kleista, dodaj mąkę. Jeśli jest zbyt sucha, dodaj wody. 5. Rozwałkuj ciasto na papierze do pieczenia. 6. Ułóż ciasto razem z papierem w formie do pieczenia, rozwałkuj i wyrównaj brzegi. 7. Ponakłuwaj widelcem powierzchnię (pomijając brzegi). 8. Wstaw na 8 minut do piekarnika nagrzanego do 180°C. 9. Wyjmij tartę z piekarnika i posmaruj musztardą ziarnistą. 10. Następnie ułóż naprzemiennie zielone i czerwone plasterki pomidorów, tak aby nachodziły na siebie. 11. Dopraw odrobiną soli, czarnego pieprzu i oliwy. Piecz przez kolejne 30 minut. 12. Po wyjęciu z piekarnika ozdób tartę listkami bazylii. Jedz na ciepło lub na zimno.