Kim Kardashian i Kanye West - dlaczego się rozwodzą? Przypominamy historię ich związku

Plotki okazały się być prawdą - Kim Kardashian i Kanye West rozwodzą się. Media na całym świecie huczą na temat jednego z najgłośniejszych rozstań tego roku. Jak się poznali i co doprowadziło ich do tak bolesnej decyzji? Przypominamy historię najpopularniejszego małżeństwa showbiznesu.

O rozwodzie Kim Kardashian i Kanyego Westa huczy cały świat. Już wkrótce ich małżeństwo przejdzie do historii. 40 – letnia celebrytka długo walczyła z podjęciem tak trudnej i bolesnej decyzji. Kilka dni temu złożyła jednak pozew. Co skłoniło ją do tego kroku? Poznajcie historię najbardziej popularnej pary showbiznesu ostatnich lat.

Zobacz wideo Kontrowersyjne zachowania Kanye Westa. Artysta zmaga się z chorobą dwubiegunową

Kim Kardashian i Kanye West – jak się poznali?

Plotki na temat rozstania Kim i Kanyego pojawiły się już w 2020 roku. Jak się okazuje, czasami  nawet w plotkach może być ziarnko prawdy. Ten brutalny, ale szybki przepływ informacji medialnych doprowadził nas do dnia, w którym 40 – letnia celebrytka oficjalnie złożyła papiery rozwodowe. Co ją do tego skłoniło? Choć prawnik gwiazdy potwierdził informację o pozwie, szczegóły rozstania nie są znane. Wiemy jedynie, że święta Bożego Narodzenia małżeństwo spędziło osobno, a Kim zatrudniła prawnika już na początku stycznia.

Para była małżeństwem od przeszło siedmiu lat, ale poznali się wcześniej. Na przełomie 2002 i 2003 roku, Kanye West nagrywał piosenkę razem z Brandy, przyjaciółką Kim. W tych latach program „Z  kamerą u Kardashianów” nie cieszył się jeszcze popularnością. Jak donoszą „Kardashianki”, piosenkarz pytał później znajomych, kim jest „Kim Kardashian”.

Pięć lat później ich karierowe drogi ponownie się skrzyżowały. Wspólnie nagrali pilot do programu „Alligator Boots”, w którym przebrali się razem za bohaterów „Gwiezdnych wojen”.  W międzyczasie Kim zakończyła małżeństwo z Krisem Humphriesem, które trwało zawrotne 72 dni. Zaraz po tym wyjechała do Paryża, gdzie czekał  już na nią Kanye. Od tego dnia para zaczęła się spotykać regularnie.

Kim KardashianUlubiony napój Kardashianek - jest pyszny i wzmacnia odporność

Małżeństwo Kim Kardashian i Kanyego Westa – pierwsze poważne decyzje

W 2013 roku na świat przyszła ich pierwsza córka, North West. Kilka miesięcy później, na pustym stadionie baseballowym, Kanye poprosił Kim, by została jego żoną. Na wielkim jumbotronie pojawił się napis: „prooooszę, wyjdź za mnie”. Celebrytka nie mogła się oprzeć ukochanemu, kilka miesięcy później wzięli ślub.

Sama ceremonia była jak największe senne marzenie. Dosłownie, jakby ktoś wyciągnął ją z najpiękniejszych disneyowskich bajek. Odbyła się we Florencji i mieściła w sobie aż dwustu gości. Suknia Kim od Givenchy została zaprojektowana specjalnie dla niej przez Riccardo Tisci. Całość dekoracji była utrzymana w jasnych barwach. Białe i kremowe kwiaty dodały willi niewysublimowanej elegancji, a występ Andreo Bocelli wprawił gości w niesamowity nastrój.

Kim i Kanye doczekali się czwórki dzieci. Najstarsza córka, North, pojawiła się na świecie rok przed ślubem rodziców, a zaledwie dwa lata później Kim urodziła chłopca, Saint Westa. W 2018 roku Kim i Kanye przywitali na świecie trzecie dziecko, Chicago a w 2019 ich ostatnią pociechę, Psalmę.

Kim Kardashian nie odbierze Kanye Westowi praw rodzicielskichKim i Kanye rozwodzą się. Co z opieką nad dziećmi? Decyzja już podjęta

Rozwód Kim i Kanye – co do niego doprowadziło?

Kim i Kaylie małżeństwem od siedmiu lat i choć gdzieniegdzie słyszano głosy dotyczące ich rozstania, wielu z nas nie chciało wierzyć, że istnieje taka możliwość. To właśnie ze względu na potomstwo, Kim zwlekała z decyzją o złożeniu pozwu.  Co ją do tego doprowadziło? W 2020 roku, gdy Kanye ubiegał się o pozycję prezydenta USA, wyznał w mediach, że Kim zastanawiała się w przeszłości o dokonanie aborcji. To wydarzenie rozpoczęło falę wielkiego kryzysu, który wciąż podsycany przez dziwne wypowiedzi rapera, doprowadziły parę do rozstania.  

Kim nie nosi obrączki już od lutego 2021 roku. Choć nigdy publicznie nie wypowiedziała się na temat relacji z mężem, mówi się, że główną przyczyną rozstania była choroba Kanyego. Od czasu raper zmaga się z zaburzeniami dwubiegunowymi, które wiążą się z nawracającymi depresjami i zachowaniami maniakalnymi. 

Więcej o: