Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey opowiedzieli o królewskim życiu. "To była ciągła walka"

Meghan Marlke i książę Harry byli gośćmi programu Oprah Winfry. Cały świat z niecierpliwością oczekiwał wywiadu, w którym na jaw miały wyjść problemy rodziny królewskiej. Zimne relacje rodzinne, rasizm i obojętność - Meghan bezlitośnie oceniła postępowanie najbliższych. Historia życia i miłości małżonków owiniętych wokół dworskich konwenansów wywołała falę kontrowersji.

Wywiad Meghan Markel i księcia Harrego z Oprah Winfry był pełen wzruszeń i goryczy. Aktorka z wielkim przejęciem opowiedziała o trudnych chwilach na dworze królewskim. Zarzuty wobec Pałacu Buckingham były bezlitosne. Zimne relacje, rasizm, rodzinna obojętność – to tylko początek góry lodowej królewskiego życia. Jak dworska codzienność wpłynęła na małżeństwo Meghan i Harrego?

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Meghan Markle i książę Harry w wywiadzie dla Oprah Winfry

Życie mieszkańców Pałacu Buckingham zawsze owiane było niedopowiedzianą tajemnicą i bajkowym mitem. Meghan Markle dołączyła do brytyjskiej rodziny królewskiej w 2018 roku. Od tej pory aktorka zdobyła rozgłos, o jakim nigdy jej się nawet nie śniło. Harry i Meghan byli najgłośniejszą parą ostatnich lat. Wiele kobiet zazdrościło Meghan wkroczenia na dwór królewski. Bycie księżniczką?  - Która z nas o tym nie marzy? Jak się jednak okazuje, jej życie wcale nie było usłane różami.

W którymś momencie pomyślałam: nie mogę się już czuć bardziej samotna (…) Po prostu nie chciałam już żyć. Miałam samobójcze myśli. Wydawało mi się, że to rozwiązałoby wszystko dla wszystkich  – powiedziała w wywiadzie dla CBS

Aktorka wyznała także, że rodzina królewska bała się koloru skóry jej syna i zarzuciła dworskie tendencje do kolonialnego rasizmu. Przekonała się o tym na własnej skórze, gdy zaczęły pojawiać się wątpliwości dotyczące tego, czy potencjalnie ciemnoskóry dziedzic tytułu książęcego będzie miał zaszczyt w ogóle go otrzymać.

Nie chciałam już żyć. To było tak jasne dla mnie, tak prawdziwe i tak przerażające. To była ciągła walka  - dodała

Meghan i Harry zdradzili płeć drugiego dziecka

Gdy na początku 2020 roku Meghan i Harry ogłosili rezygnację z pełnienia królewskich obowiązków, cały świat zatrzymał się przed ekranami telewizorów. Para postanowiła usunąć się z okładek czasopism i prowadzić spokojne życie w cieniu swoich bliskich.

Nie widziałam innego wyjścia. To wszystko działo się, bo śmiałam oddychać. Wcale mnie nie chronili. Pamiętam, jak Harry mnie wtedy przytulał i próbował chronić.

Harry wspomniał także o swojej matce, która także borykała się z nieszczęśliwym życiem pośród członków rodziny królewskiej. Jak przyznał:

Diana byłaby wściekła i smutna, że tak to wszystko wyglądało. Ale ostatecznie myślę, że życzyłaby nam tylko szczęścia 

Niedawno okazało się, że postanowili nigdy nie wrócić do pełnienia dawnych funkcji królewskich. W walentynki ogłosili nadchodzące narodziny kolejnego potomka. Jak do tej pory, płeć dziecka była nieznana. W ostatnim wywiadzie Harry przyznał, że oczekują przyjścia na świat córeczki:

Mieć synka a teraz córeczkę - czego można chcieć więcej? Mamy naszą rodzinę. Będzie nas czworo i nasze dwa psy.

Wywiad zakończył się krótką wymianą zdań między trójką uczestników rozmowy. Czy bajka Meghan i Harry'ego ma dobre zakończenie? 

Ma - odpowiedziała Meghan.
Myślisz, że Meghan cię uratowała? - spytała Oprah Harry'ego.
Bez dwóch zdań - wyznał Harry.
Ale to ty musiałeś chcieć się ratować - dodała aktorka

<<Reklama>> Książka o rodzinie Windsorów dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: