Anna Lewandowska apeluje do fanów o rozsądek. Trenerka przedstawia szokujące dane dotyczące maseczek

Anna Lewandowska staje w obronie planety. Pod swoim najnowszym postem na Instagramie, sławna trenerka apeluje do fanów o opamiętanie. Kilka prostych zasad może uratować środowisko.

Anna Lewandowska jest bardzo aktywna na swoich mediach społecznościowych. Każdego dnia skrupulatnie motywuje fanów do zmiany trybu życia i sposobu odżywiania. Tym razem jej motywacja dotyczyła zupełnie innej sprawy. Gwiazda stanęła w obronie planety, która umiera od ludzkiej bezmyślności i ignorancji. Pandemia zaatakowała nas, a my zaatakowaliśmy planetę.

Zobacz wideo Dominika Lasota (MSK): Pomimo pandemii kryzys klimatyczny się nie zatrzymał

Anna Lewandowska apeluje o rozsądek. Trenerka opowiada o zanieczyszczeniu środowiska

O tym, że nasza planeta jest w bardzo złej kondycji, wiemy już nie od dziś. Codziennie słyszy się o katastrofie klimatycznej, która czyha na nas tuż za rogiem. I choć coraz większa liczba społeczeństwa stara się zadbać o ograniczanie plastiku, okoliczności pandemii doprowadziły do tragicznych skutków. Codziennie zużywanie rękawiczek i maseczek jednorazowych to dolanie oliwy do ognia zagrożenia ekosystemu. Anna Lewandowska opublikowała post, w którym przedstawiła realne liczby nowych odpadów, które codziennie zwiększają swoją liczbę:

Od rana zabierałam się za ten post… Według BBC co miesiąc w pandemii zużywa się 129 mld jednorazowych maseczek na twarz i 65 mld jednorazowych rękawiczek, które przyczyniają się do powstawania śmieci i trafiają do oceanów. Setki tysięcy fok, lwów morskich, ryb i wielorybów umiera z powodu zaplątania się w plastik lub myląc go z pożywieniem, ale to nie jest już tylko problem zwierząt. Mikrocząsteczki plastiku trafiają potem na NASZE talerze w postaci owoców morza, ryb, a nawet miodu, czy wody. Mikroplastik może powodować poważne choroby przewodu pokarmowego, problemy z wątrobą, zaburzenia endokrynologiczne oraz choroby nowotworowe.
 

Trenerka apeluje do swoich obserwatorów o opamiętanie. Pomimo tego, że, jak zaznacza, świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jaką rolę odgrywają maseczki w kwestii naszego bezpieczeństwa, zwraca naszą uwagę na bardziej ekologiczne rozwiązania. Używanie maseczek wielorazowych i odpowiednia utylizacja maseczek jednorazowych to kluczowe działania wobec planety.

Jak odpowiedzialnie używać maseczek? Jeśli to możliwe wybierajmy maseczki wielokrotnego użytku. Jednorazowe maseczki wyrzucajmy do odpadów zmieszanych. W wielu miastach znajdziemy już specjalne punkty do utylizacji maseczek – napisała.

Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy, w których ubolewano nad losem zwierząt i ekosystemu. Fani są pod wrażeniem postawy Ani.

Więcej o: