Trendy w makijażu 2021. Skinimalism - czym jest? Pozwala skórze na "wzięcie oddechu"

Naturalność jest w ostatnim czasie na pierwszym miejscu urodowego podium. Chcemy wyglądać pięknie, ale nie karykaturalnie. Kobieca subtelność to najbardziej pożądany efekt w trendach makijażowych. Skinimalism, jedna z ulubionych technik wizażystów, w końcu da naszej skórze prawdziwe wytchnienie.

My, kobiety, mamy to do siebie, że lubimy wyglądać dobrze – często nawet za wszelką cenę. Ubiegły rok był dla nas wielką lekcją nowego życia, także w kwestii naszych upodobań makijażowych. Na salony trendów w końcu weszła ukochana matka natura. Wszystko to, co jest z nią zgodne, stało się głównym trendem roku 2021. Skinimalism idealnie wpasowuje się w ramy natural beauty. Na czym polega ta technika?

Zobacz wideo Trendy makijażowe. Co zachwyciło nas w 2020 roku?

Więcej - kosmetyki do makijażu, które pokochały Polki!

Skinimalism – na czym polega nowy trend makijażowy?

Skinimalism jako główne założenie wyznaje pozwolenie skórze na wzięcie oddechu. Jak jednak uzyskać taki efekt, skoro nałożenie wszelkiego rodzaju kosmetyków wydaje się być z tym sprzeczne? Pierwszym krokiem jest odłożenie na bok ciężkich, matowych podkładów i baz pod makijaż. Dużo lepiej sprawdzą się zamiast nich kremy BB lub CC – są delikatniejsze, a jeśli mamy problem z przetłuszczaniem się skóry, możemy zawsze znaleźć je w wariancie matowym.

Kolejną istotną sprawą, może nawet najistotniejszą, jest świadoma i regularna pielęgnacja cery. Nie zapominajmy o demakijażu, tonizowaniu i nawilżaniu skóry przed snem. Radzi się także rezygnację z nadmiernego konturowania twarzy. Zamiast tego lepiej jest użyć mocniejszej pomadki.

Wszystko to, co występuje w kolorach nude, sprawdzi się doskonale na co dzień – w wyjątkowych okolicznościach można nałożyć na twarz więcej kosmetyków, ale w granicach rozsądku. Bardzo modne stało się ostatnimi czasy podkreślenie ust mocno czerwonym odcieniem szminki, przy zachowaniu rzęs bez najmniejszego dotknięcia tuszem. Czasami mniej znaczy więcej.

Pielęgnacja - te kosmetyki działają nawilżająco i kojąco!

Skinimalizm -  jak żyć według idei kosmetycznego minimalizmu?

Przede wszystkim warto jest się zastanowić, które kosmetyki są nam rzeczywiście potrzebne, a które mamy w naszych toaletkach z czystej chciwości. Najlepiej jest stworzyć listę potrzeb i według niej eliminować poszczególne zbędności. Pamiętajcie także o tym, żeby nie kupować niczego pod wpływem emocji – to bywa zgubne. Nasza skóra to nie obiekt eksperymentów, kupujcie tylko sprawdzone produkty.

Więcej o: