Możesz mieć długie paznokcie, nawet jeśli się łamią. Włoski manicure ratuje

Włoski manicure, czyli sposób na optyczne wydłużenie łamiących się i słabych paznokci, których nie jesteśmy w stanie zapuścić. Trik ten stosowany był od lat przez profesjonalne manicurzystki. Teraz, przyglądamy się mu z bliska.

Jeśli jesteś osobą, która zmaga się z łamliwością paznokci, pewnie nie jesteś w stanie ich zapuścić mimo wielu prób. Nie martw się. W dalszym ciągu możesz mieć piękny i efektowny manicure.

 

Co więcej, teraz, krótsze paznokcie są modniejsze i bardziej pożądane niż kiedykolwiek.

Włoski manicure to nic innego jak specjalna technika malowania paznokci w sposób, który optycznie wydłuża płytkę. Alexandra Teleki, ekspertka w kwestiach sztuki malowania paznokci, w rozmowie z vouge.co.uk zdradziła sekret idealnego włoskiego mani:

Należy jak najbardziej zbliżyć się pędzelkiem do skórek, ale bez ich dotykania. Następnie należy pomalować paznokieć pionowymi liniami, zostawiając niewielki odstęp między brzegiem płytki a lakierem.

Dobrze nałożona farba i prawidłowe wypiłowanie płytki, jest w stanie sprawić, że każdy paznokieć, niezależnie od kształtu, będzie wyglądać fantastycznie. Paznokcie w ten sposób, możemy pomalować same w domu, klasycznym lakierem. Musimy jedynie stosować się do tych kilku prostych zasad.

Łączę włoski manicure z innymi metodami, takimi jak odsuwanie skórek i usuwanie ich nadmiaru. W ten sposób optycznie wydłużam paznokieć. Kształt paznokcia jest kluczem do tego, aby nawet krótkie i szerokie paznokcie wydawały się dłuższe.
 

Manicurzystka przykłada pędzelek jak najbliżej skórki i maluje pionową linię w górę paznokcia, pozostawiając niewielką szczelinę między krawędzią paznokcia a linią lakieru.

Możemy, więc pożegnać akrylowe i żelowe paznokcie. Klasyczny lakier lub hybryda wystarczą, by efekt był zniewalający.

Więcej o: