Kosztuje niecałe 2 zł, a działa jak zabieg u kosmetyczki za 200 zł! Domowy trik na włoski na twarzy

Mimo iż nadmierne owłosienie to dość częsty problem wśród pań, wciąż określany jest jako wyjątkowo krępujący. Jednak, aby pozbyć się tego uporczywego problemu, nie musisz wydawać fortuny na specjalistyczne zabiegi w salonach kosmetycznych, bądź na produkty z górnej półki. Z pomocą przychodzi naturalny i tani środek, który być może i ty masz już w swoim domu!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mimo że pojawiające się na twarzy włoski są czymś zupełnie naturalnym, to nadmierne owłosienie w tych okolicach może stanowić krępujący problem szczególnie dla pań. Z tego też powodu potrafimy zostawić fortunę w salonie kosmetycznym lub decydujemy się na zakup nietanich produktów do depilacji. Istnieją jednak banalnie proste domowe metody, które pomogą ci w walce z niechcianymi włoskami.

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej inspiracji modowych zapraszamy na Avanti24.pl

Zmagasz się z nadmiernym owłosieniem? Ten tani produkt pomoże ci pozbyć się problemu! 

Mało która z nas zdaje sobie sprawę, że produkty kuchenne znajdujące się już w naszych domach mogą doskonale sprawdzić się również jako środki do pielęgnacji. Czy wiedziałaś, że w walce z nadmiernym owłosieniem skuteczna może okazać się również... soda oczyszczona? Jeżeli nie, czas najwyższy to zmienić! 

Stosowanie sody oczyszczonej to nie tylko banalnie łatwy sposób na walkę z owłosieniem, lecz także wyjątkowo tani. W sklepach znajdziemy ją już za jedyne 1,39 zł! Spośród jej właściwości możemy wymienić między innymi te osłabiające wzrost włosków. Po regularnym stosowaniu mieszanki sody z wodą twoje włoski nie tylko zaczną rosnąć słabiej, lecz po pewnym czasie zaczną samoistnie wypadać. Co więcej, za serię zabiegów w salonie kosmetycznym przynoszących podobne efekty co depilacja sodą oczyszczoną, klientki zapłacić musiałyby ponad 200 zł.

Jak wykonać depilację sodą oczyszczoną? To banalnie proste! 

Jedyne czego będziesz potrzebować to: 

  • 250 ml ciepłej wody 
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej 
  • waciki kosmetyczne

W przegotowanej i ostudzonej wcześniej wodzie rozpuść łyżeczkę sody oczyszczonej. Następnie zamocz wacik w przygotowanej mieszance i delikatnie przemyj nim owłosione miejsca na twarzy. Po upływie 30 minut od nałożenia roztworu zmyj go ciepłą wodą i nawilż twarz wybranym przez siebie kremem. 

Jednak to jak szybko będziesz mogła cieszyć się upragnionymi efektami, w dużym stopniu zależy od kondycji twoich włosków. Słabe, cienkie i jasne włoski są najłatwiejsze do usunięcia, jednak posiadaczki tych gęstszych, grubszych i ciemniejszych będą musiały poczekać nieco dłużej na rezultaty. Cały proces należy powtarzać przez 3-5 dni codziennie. Po tym czasie włoski powinny zacząć rosnąć zdecydowanie słabiej lub całkowicie wypadać. 

depilacja twarzydepilacja twarzy shutterstock.com

Depilacja sodą oczyszczoną. O tym musisz pamiętać!

Wiele pań zapomina jednak, że zanim zdecydują się wykonać domowy zabieg z użyciem sody oczyszczonej, pamiętać trzeba, że każda skóra może inaczej zareagować na produkt. Mimo iż jej stosowanie określane jest zbawiennie w skutkach w walce z nadmiernym owłosieniem na twarzy, zdarza się, że w niektórych przypadkach może przyczynić się do powstawania podrażnień. Dlatego, zanim postanowisz nałożyć mieszankę z sodą oczyszczoną na twarz, zrób test na nadgarstku lub na innym niewielki obszarze ciała

OFERTY AVANTI24.PL: Top 18 sukienek z wyprzedaży! Te modele skradły serca kobiet z branży mody, będziemy nosić je latami!

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?
Więcej o: