To problem wielu kobiet latem. Pomoże bezbolesny domowy sposób

Wrastające włoski i stany zapalne to problemy, z którymi boryka się wiele z nas. Czy możemy im w jakiś sposób zapobiec? Oto kilka przydatnych wskazówek, z których warto skorzystać w czasie pielęgnacji.

Włosy po depilacji mogą być osłabione. Dlatego też często trudno jest im przebić się przez naskórek. Wówczas rosną w poprzek i są widoczne pod skórą. Kolejny problem to stany zapalne. Powstają one w sytuacji, gdy włosek zakręca się w mieszku włosowym. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho - o czym trzeba pamiętać?

Wrastające włoski - tego produktu nie może zabraknąć w pielęgnacji

Co możemy zrobić, gdy pojawia się problem wrastających włosków? Bardzo często w takich przypadkach skuteczne okazują się kremy i balsamy z wysoką zawartością mocznika, które doskonale zmiękczają i nawilżają skórę. Warto zaznaczyć, że przesuszona skóra sprzyja wrastaniu włosków. Dlatego też jej nawilżanie jest bardzo ważnym elementem walki problemem. Co istotne, gdy skóra jest nawilżona włoskom łatwiej jest się przebić na zewnątrz. Oto kilka produktów z wysoką zawartością mocznika, które warto poznać:

  • Pilarix, balsam ceramidowy z mocznikiem;
  • Instituto Español, Urea: nawilżający krem do ciała;
  • ISANA Urea mleczko do ciała 10% mocznik.

Domowa maseczka nawilżająca do ciała

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji będzie domowa maseczka nawilżająca do ciała. Wystarczy, że przygotujesz mieszankę z produktów, które prawdopodobnie masz już w kuchni. Połącz żółtko z jajka kurzego z 1 łyżką oliwy z oliwek i wyciśniętym sokiem z cytryny. Następnie nałóż mieszankę na skórę i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie zmyj resztki mikstury i ciesz się nawilżoną skórą.

Szczotkowanie ciała

Nie możemy zapominać o tym, że bardzo ważnym elementem walki z problemem wrastających włosków jest regularne złuszczanie naskórka. Bardzo popularne w ostatnich latach jest szczotkowanie ciała. Zabieg możemy wykonywać na sucho lub mokro - to zależy już od preferencji. W jego czasie delikatnie złuszczamy martwy naskórek, pobudzamy krążenie, wygładzamy i ujędrniamy skórę. Pamiętajmy jednak o tym, by na samym początku robić to delikatnie. Z czasem możemy zacząć zwiększa intensywność szczotkowania.

Więcej o: