Nałóż i po kilku minutach oderwij. Włoski na brodzie znikną, a nowe będą rosły wolniej i słabiej

Kiedy mamy do czynienia z pojawianiem się owłosienia na brodzie, nawet w postaci drobnych włosków, często zastanawiamy się jak szybko się go pozbyć. Z pomocą przychodzą naturalne domowe sposoby na usuwanie zarostu, które są nie tylko niedrogie, ale również trwałe w rezultatach.

Za zmniejszenie świecenia się skóry, nierówny koloryt, martwe komórki naskórka, ciemne plamy i owłosienie na twarzy odpowiada wiele czynników. Każda kobieta ma zarost na twarzy, ale w niektórych przypadkach tekstura i wzrost włosów jest znacznie grubsza i szybsza. Często uniemożliwia to nakładanie produktów do pielęgnacji skóry i makijażu. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się włosów, takich jak nitkowanie, woskowanie i zabiegi laserowe, ale rezultaty są tymczasowe, a ich wykonanie drogie. Z pomocą przychodzą domowe sposoby na usuwanie zbędnego owłosienia, również tego znajdującego się nierzadko na brodzie.

Zobacz wideo Co ginekolog myśli o fryzurze intymnej pacjentki? Czy może ona urozmaicić życie seksualne?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skąd się bierze meszek na brodzie? Oto najczęstsze przyczyny

Przyczyna powstawania meszku na brodzie często wiąże się z podwyższoną wartością męskich hormonów płciowych. Występuje również w przypadku takich chorób, jak zespół policystycznych jajników. Statystycznie częściej pojawia się u kobiet w okresie menopauzy i pomenopauzalnym. Kobiecy "wąsik" oraz włoski na brodzie mogą jednak pojawić się w każdym wieku. Oprócz udania się do lekarza, w celu zbadania przyczyn powstawania problemu, warto wiedzieć, jak szybko i skutecznie pozbyć się włosków z okolicy brody, które często mogą wpływać na naszą pewność siebie.

Włoski na brodzie. Domowe sposoby na bazie naturalnych składników

Skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna i skłonna do podrażnień, dlatego idealnie sprawdzą się rozwiązania na bazie naturalnych składników. Jednym z nich jest mieszanka mąki kukurydzianej i jajka. Białka jaj stanowią doskonałą maskę do twarzy, aby pozbyć się martwych komórek skóry i zarostu. Dodanie do niego mąki kukurydzianej sprawi, że ten domowy środek na owłosienie jest bardziej skuteczny.

  1. Wymieszaj w misce białko z jednego jajka z połową łyżki mąki kukurydzianej i łyżką cukru. 
  2. Nałóż równą warstwę pasty na skórę i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. 
  3. Po wyschnięciu poluzuj jeden koniec maski i zdejmij ją w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów, aby pozbyć się zarostu.
Więcej o: