Najlepszy prezent dla twoich zębów. Jak wybrać szczoteczkę elektryczną?

Każdy z nas marzy o idealnie równych zębach i śnieżnobiałym uśmiechu. Zdarza nam się z zazdrością mówić o kimś, że ma uśmiech jak z reklamy pasty do zębów. Jednak równie istotna, jak odpowiednia pasta, jest szczoteczka, która wykształci w nas prawidłowe nawyki szczotkowania. Jak wśród wielu propozycji wybrać najlepszy model szczoteczki odpowiadający naszym indywidualnym potrzebom?

Liczba ruchów ma znaczenie

Istnieje kilka technologii wykorzystywanych przy szczotkowaniu zębów.  Często wybieramy najstarszą metodę – manualną. Zdążyliśmy się do niej przyzwyczaić, jest dla nas pewnego rodzaju rutyną.  Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej techniki, nie jest ona gwarancją prawidłowej higieny jamy ustnej. Wielu z nas nie potrafi odpowiednio szczotkować zębów, robimy to za lekko, aby usunąć płytkę nazębną, lub zbyt mocno, uszkadzając naszą jamę ustną. Średnio, z jej pomocą, udaje nam się wykonać 600 ruchów na minutę. Dla porównania, z najlepszymi szczoteczkami elektrycznymi, które rekomendują specjaliści, wykonamy 58 500 ruchów na minutę! Dzieje się tak za sprawą technologii czyszczenia 3D, która łączy w sobie trzy rodzaje ruchów – pulsacyjny, oscylacyjny, rotacyjny. Ta niezwykła kombinacja ruchów opracowanych przez sztab ekspertów sprawia, że płytka nazębna jest delikatnie, ale bardzo skutecznie rozbijana, a następnie usuwana. Nic więc dziwnego, że szczoteczki elektryczne to rozwiązanie polecane przez lekarzy stomatologów.

Technika to nie wszystko

Kiedy już zdecydujemy się na wybór rekomendowanej przez dentystów szczoteczki elektrycznej, pamiętajmy, że prędkość i zakres ruchów to tylko część elementów przybliżających nas do zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu. Dobra szczoteczka elektryczna, aby zadbać o nasze zęby jak najlepiej, powinna mieć odpowiedni kształt. Najlepiej z czyszczeniem zębów radzi sobie okrągła główka.

Taka budowa nawiązuje do profesjonalnych narzędzi z gabinetu stomatologicznego i sprawia, że dopasowuje się ona do naszych zębów. Dzięki temu jesteśmy w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych, a sama szczoteczka jest w stanie wyczyścić jak największy obszar w tym samym czasie, jednocześnie nie powodując uszkodzenia naszych dziąseł.

Dostosuj do swoich potrzeb

Pamiętaj, dobra szczoteczka elektryczna to inwestycja na lata. Aby móc się cieszyć najnowocześniejszymi technologicznymi i rozwiązaniami, warto wybrać taki model, który będzie zmieniał się razem z nami. Dla przykładu, najnowocześniejsze szczoteczki, jak Oral-B Genius, są wyposażone w sześć różnych trybów szczotkowania i mają wymienne główki, które służą różnym celom. Dzięki temu możemy dobierać je do osobistych potrzeb. Inną główkę wybierzemy, kiedy będziemy chcieli wybielić zęby, inną, kiedy nasze zęby będą wyjątkowo wrażliwe i będą potrzebować delikatnego czyszczenia, a jeszcze inną, kiedy wybierzemy tryb czyszczenia języka.

Liczy się czas
Dentyści biją na alarm – myjemy zęby zdecydowanie za krótko, zazwyczaj mniej niż minutę. Zalecany czas to oczywiście dwie minuty. Jak wyrobić u siebie nawyk dwuminutowego szczotkowania? Pomocne będą najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Inteligentne szczoteczki wyposażono w szereg udogodnień, które nam z tym pomogą. Jednym z nich jest na przykład dedykowana aplikacja, która pilnuje nas i wyrabia nawyk szczotkowania przez dwie minuty.

Obserwuje też, który z obszarów jamy ustnej pomijamy podczas codziennej higieny i daje nam znać, poprzez wyświetlane na ekranie smartfona wskazówki. Aplikacja Oral-B przeprowadzi również szczegółową kontrolę siły nacisku, jaki kładziemy na zęby podczas szczotkowania, Jeśli będzie za mocno, poinformuje nas zmianą koloru oświetlenia oraz zmniejszeniem prędkości głowicy i zatrzymaniem pulsacji.

Walka z nawykami

Kiedy wiemy już, jak prawidłowo szczotkować zęby i która szczoteczka elektryczna jest dla nas najlepsza, pozostaje nam walka ze szkodliwymi indywidualnymi nawykami. Pamiętajmy, nie obgryzajmy ołówków, długopisów czy paznokci. Może to spowodować mikropęknięcia, odłupywanie się szkliwa. To bardzo niebezpieczne.

Oprócz tego przestańmy podjadać. Nocne podjadanie to problem wielu osób. Tuż przed zaśnięciem decydujemy się na słodki napój albo przekąskę, ale zapominamy już o umyciu zębów! Ponadto wszyscy wiedzą, że słodycze, po które zwykle sięgamy w takich chwilach, psują zęby i zwiększają ryzyko próchnicy. Innym czyhającym na zdrowie naszych zębów niebezpieczeństwem, są węglowodany. Zawarta w wielu przekąskach skrobia zostaje rozłożona w ślinie na cukry proste. A te nie są dobre dla naszych zębów. Warto po ich zjedzeniu chociaż przepłukać zęby.

Prezent trafiony w dziesiątkę

Najlepszy prezent, jaki możesz sprawić swoim bliskim, to pomoc w utrzymaniu pięknego, zdrowego uśmiechu. Nie tylko przypominaj o systematycznych wizytach u dentysty, lecz także przekonaj rodzinę do używania najlepszej szczoteczki elektrycznej. Nadchodzące święta to świetna okazja, aby obdarować ich prezentem, który będzie służył im przez lata – najnowocześniejszą szczoteczką elektryczną, która odpowiednio zatroszczy się o higienę jamy ustnej i pozwoli zwalczyć złe nawyki w tym zakresie.

Więcej informacji na temat wyboru najlepszej szczoteczki elektrycznej znajdziesz na:

https://www.oralb-blendamed.pl/pl-pl/dlaczego-szczoteczka-elektryczna/najlepsza-szczoteczka-elektryczna