Pieczenie jest czasochłonne, trudne i brudzące? Niekoniecznie, jeśli masz nowoczesny piekarnik

Codzienne robienie domowych obiadów, prasowanie ubrań, czy regularne porządki. Nie wspominając już nawet o cotygodniowym pieczeniu domowego ciasta. Która z nas ma na to czas?

Kiedy nasze babcie wpadłby niespodziewanie do naszych domów, pewnie złapałyby się za głowę. Nie do uwierzenia byłoby dla nich to, że nie wykonujemy wielu (według nich) niezbędnych czynności. Jak rozmawiam z koleżankami w pracy okazuje się, że ledwo wyrabiamy się z tymi absolutnie niezbędnymi. – Wstyd się przyznać, ale  sprzątam tak, żeby to jakoś wyglądało. Takie porządne szorowanie piekarnika robię raz w roku, przy okazji wiosennych porządków. Pocieszam się, że nie korzystam z niego zbyt często, ale mimo wszystko, zdaję sobie sprawę, że to mało higieniczne – powiedziała mi Ania.

Oczywiście można stwierdzić, że wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Jeśli się chce, to można połączyć wiele obowiązków. Czasy się zmieniły i współczesne panie domu również. Szkoda im tracić godziny w kuchni. W odpowiedzi na ich zapotrzebowania powstaje coraz więcej sprzętów, które zdecydowanie ułatwiają domowe czynności.

Piekarniku wyczyść się!

Magda nie musiałaby tracić nawet chwili na szorowanie piekarnika, gdyby po prostu miała taki, który doprowadza się do porządku sam. Brzmi jak science fiction? Zupełnie nie! Funkcja self-cleaning polega na czyszczeniu pyrolitycznym za pomocą wysokiej temperatury. Jest to skuteczna, łatwa i bezpieczna metoda, a przede wszystkim oszczędna. Takie pierniki produkuje firma Amica i są one w przystępnej cenie. Dostępne są one w różnych liniach i wariantach kolorystycznych, także można dobrać taki, który najbardziej pasuje do naszej kuchni i potrzeb. 

Myślę, że czasem zrażamy się do wielu czynności przez to, że po prostu źle się za nie zabieramy, albo… nie mamy odpowiednich sprzętów. Nie chce nam się gotować w domu, bo trzeba zrobić zakupy, zajmuje to czas, zraziłyśmy się, bo raz nam nie wyszło.

Twierdzisz, że nie potrafisz piec, bo kilka razy coś ci się przypaliło? A może po prostu masz taki piekarnik, który nie trzyma temperatury i do tego nierównomiernie piecze. Wysokiej jakości sprzęt powinien równomiernie dystrybuować ciepło i cały czas utrzymywać taką temperaturę jaka została wybrana na początku pieczenia. Oznacza to, że jak włożysz do środka ciasto, chleb, czy zapiekankę, to nie będziesz musiała ich pilnować i patrzeć przez szybkę czy nic złego się z nimi nie dzieje.

W 4 minuty roboty i ciasto gotowe! 

Przygotowywanie posiłków nie musi też zajmować dużo czasu. Podziwiałyśmy naszą koleżankę, że regularnie przynosi nam do pracy ciasto. Powiedziała, że nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo po prostu wybiera bardzo szybkie przepisy. W trakcie jak nagrzewa się piekarnik, miesza ze sobą składniki, potem przelewa je do formy, nakłada owoce i koniec wysiłku! Firma Amica produkuje piekarniki, które nagrzewają się w zaledwie 4 minuty, także ilość włożonego czasu w pieczenie może być naprawdę minimalna.

Brakuje ci motywacji i czasu na różne czynności i obowiązki domowe? Rozważ wymianę domowego AGD. Obecne sprzęty np. firmy Amica są nowoczesne i zawierają szereg przydatnych funkcjonalności, które ułatwią ci życie.

Pieczenie jest czasochłonne, trudne i brudzące? Niekoniecznie, jeśli masz nowoczesny piekarnikPieczenie jest czasochłonne, trudne i brudzące? Niekoniecznie, jeśli masz nowoczesny piekarnik materiał partnera