"Gdybym nie trafiła na wakacjach do Szpitala Bielańskiego, być może nie żyłaby ani moja córeczka, ani ja" [LIST]

Publikujemy kolejny list, w którym pacjentki, szkalowanego przez tzw. "obrońców życia", profesora Dęskiego ze Szpitala Bielańskiego w Warszawie, stają w jego obronie i opisują swoje przypadki.

Nie mogę spokojnie czytać tych wszystkich historii, które wymyślają ci rzekomi obrońcy życia. Czy choć jedna z tych osób przeszła przez trudną ciążę? Czy w ogóle wiedzą, o czym mówią?!

Mój "cud bielański" to moją córeczka, urodzona z wagą 1 kg w 28. tygodniu ciąży we wrześniu 2015 roku. Mieszkam na stałe w Stanach Zjednoczonych, a w Warszawie byłam na wakacjach, gdy okazało się, że mam przodujące łożysko [powikłanie ciąży polegające na nieprawidłowo niskim zagnieżdżenia łożyska w macicy, przyp. red.]. Traciłam krew i moje życie. Życie mojej córki było zagrożone.

Prof. Dębski i cały jego zespół z oddziału położniczego byli fantastyczni. Mam doświadczenie z opieką zdrowotną w Szwajcarii oraz w USA i mogę powiedzieć z całą stanowczością, że postawa ekipy Szpitala Bielańskiego przekroczyła moje oczekiwania. Zespół nie tracił nadziei, że dam radę utrzymać ciążę jak najdłużej. A gdy w 28. tygodniu traciłam za dużo krwi, to dr Kaczyński i prof. Dębski uratowali życie zarówno mnie, jak i mojej córeczce. Mimo, że groziła mi histerektomia [usunięcie macicy, przyp. red.], profesor zrobił wszystko, aby uratować moją macicę.

Gdybym nie znalazła się wówczas w Szpitalu Bielańskim, być może w ogóle nie mogłabym być matką. Profesor Dębski i cały jego zespół byli niesamowici. Jestem im wszystkim za to niesłychanie wdzięczna!

Justyna

***

Piszcie do nas o swoich doświadczeniach. Czekamy na Wasze listy: kobieta@agora.pl. Opublikowane historie doceniamy książkami.

Więcej o: