"Od wczoraj w tym kraju strach zachodzić w ciążę" [LIST DO REDAKCJI]

- Uważam, że od wczoraj w tym kraju strach zachodzić w ciążę. Teraz to ogromne ryzyko. Moje koleżanki zastanawiają się między innymi nad tym, czy będą mogły czuć się bezpieczne, jeśli zrobią aborcję za granicą - pisze nasza czytelniczka.

Mam 28 lat i nie mam jeszcze dzieci. Tak jak większość Polek jestem oburzona tym, co stało się wczoraj. Gdyby nie przeziębienie protestowałabym przeciwko tym przerażającym zmianom wraz z innymi kobietami.

Kiedyś byłam wierząca i praktykująca. Teraz tylko wierząca. Ale nigdy, nawet w latach, gdy chodziłam do kościoła jako dziecko i nastolatka, nie potrafiłam zrozumieć tego problemu związanego z aborcją w przypadkach takich jak zagrożenie życia matki, gwałt, czy właśnie nieodwracalne upośledzenie płodu. To dlatego, że od dziecka mogłam obserwować ciocię, która wychowuje niepełnosprawnego trzydziestoletniego syna. Od 12 lat jest sama, gdyż jej mąż ją opuścił. To praca na cały etat. Ciotka od lat jest na lekach antydepresyjnych. Podziwiam jej poświęcenie, uważam, że takie życie to heroizm. Jednak ja osobiście wolałabym nie mieć dzieci, niż skazać się właśnie na tak ciężki los. 

Uważam, że od wczoraj w tym kraju strach zachodzić w ciążę. Teraz to ogromne ryzyko. Moje koleżanki zastanawiają się między innymi nad tym, czy będą mogły czuć się bezpieczne, jeśli zrobią aborcję za granicą lub czy będą podejmowane kolejne kroki, by jeszcze bardziej zaostrzyć prawo aborcyjne. I czy inspiracją dla rządzących jest Salwador, czyli kraj, w którym jest całkowity zakaz aborcji, a jednocześnie największa liczba zabójstw na świecie? 

To według mnie głupie, że takie decyzje podejmuje się w kraju, w którym podobno rodzi się coraz mniej dzieci. 500 plus nie zachęca mnie do posiadania potomstwa. Przestrzeganie praw kobiet i poczucie bezpieczeństwa już tak. 

*Imię i nazwisko autorki do wiadomości redakcji, gdyż poprosiła o zachowanie anonimowości.

Zobacz wideo Do czego prowadzi całkowity zakaz aborcji? Salwador ostrzeżeniem dla Polaków

 

Więcej o: