Czarny Piątek w IKEA? Cała kolekcja za 0 zł (macie ją już w domu)

Ola Długołęcka
Szaleństwo Czarnego Piątku nie ominęło także IKEA. Ciekawi was, co można u nich dostać za 0 zł? To dobrze, bo właśnie o waszą uwagę i zainteresowanie im chodziło.

Czarny Piątek - cykliczne wydarzenie, które przyszło do nas ze Stanów Zjednoczonych i przyjęło się lepiej niż walentynki i Halloween razem wzięte. Czarny Piątek (ang. Black Friday) to szaleństwo rabatów, okazji, przeceń, promocji - wielkie święto zakupów, impulsywności i spontaniczności, a także sprytny sposób na to, żeby jeszcze w listopadzie ożywić branżę handlową przed grudniowym zrywem.

Kolekcja PRZYDA SIĘ IKEAKolekcja PRZYDA SIĘ IKEA Fot. Materiały prasowe

Od razu więc dementujemy: kolekcja IKEA za 0 zł jest darmowa, bo tak naprawdę od dawna macie ją w domach. IKEA postanowiła pójść pod prąd idei kupowania w Czarny Piątek. Szwedzi zamiast do wydawania, namawiają do odpowiedzialności i przemyślanych zakupów.

Solidarność chce zakaz handlu przez 31 godzin. Minister Szwed: To burzy porządek prawny

Na 23 listopada sieć przygotowała wirtualną kolekcję „PRZYDA SIĘ”. Znalazły się w niej m.in. „DAWNO NIEOTWIERANA szafa z nieużywanymi ubraniami”, „DŁUGOLEŻĄCY komplet jadalny z piwnicy” czy „NIGDYNIEUŻYWANE akcesoria kuchenne”.

Kolekcja PRZYDA SIĘ IKEAKolekcja PRZYDA SIĘ IKEA Fot. Materiały prasowe

Jak tłumaczy Agata Czachórska, Kierownik Projektu Circular IKEA:

Chcielibyśmy zachęcić do tego, by zatrzymać się na chwilę i przemyśleć, co realnie PRZYDA SIĘ w naszych domach, czego faktycznie potrzebujemy, a także szukać wyprzedażowych ofert, które pomogą przywrócić do życia przedmioty, jakie mamy już w domu. Można dać im drugą szansę, np. poprzez naprawę, dodanie nowych elementów, przemalowanie na inny kolor.
Nieużywane akcesoria można też przekazać tym, którzy chętnie je wykorzystają. Stąd właśnie pomysł na wirtualną serię IKEA, która nic nas nie kosztuje. Dlaczego? Bo każdy ma ją już w swoim domu. 

KOLEKCJA PRZYDASIE IKEAKOLEKCJA PRZYDASIE IKEA Fot. Materiały prasowe

Więcej informacji o kolekcji „PRZYDA SIĘ” oraz rozwiązań na podarowanie domowym przedmiotom drugiej szansy znajduje się na stronie IKEA.pl/przydasie, która będzie aktywna od 23 listopada.  

Więcej o: