Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Modne fryzury to temat, który interesuje zarówno panie, jak i panów. Mimo że trendy w ostatnich latach nie zmieniają się gwałtownie, zawsze da się zauważyć jakieś wyraźne tendencje. Co jest obecnie na topie? Poznaj modne fryzury męskie i damskie.

Modne fryzury damskie - co jest teraz popularne?

Na szczęście trendy fryzjerskie nie zmienią się aż tak szybko, jak trendy w modzie. Wiele modnych fryzur cieszy się popularnością przez kilka sezonów, dlatego nie przekażemy w tym artykule żadnych rewolucyjnych treści.

W ostatnich latach możemy obserwować dużą popularność bobów. Od jakiegoś czasu jednym z najciekawszych trendów jest blunt bob, który został nawet okrzyknięty najmodniejszym cięciem 2017 roku. Ten trend lansowało w ostatnim czasie wiele gwiazd.

Co to za fryzura? Blunt bob to bob, który wygląda, jakby cięto go tępymi nożyczkami (stąd w nazwie angielskiej słowo „blunt”, czyli tępy). Dzięki takiemu cięciu z jednej strony jest nonszalancko i luzacko, a z drugiej bardzo kobieco.

Modny jest także long bob. To nic innego, jak nieco przedłużona wersja klasycznego boba. Idealny long bob powinien sięgać aż do ramion. Popularne są także klasyczne delikatne fale. To najlepsze rozwiązanie dla pań o okrągłych twarzach.

Modne fryzury - warkocze coraz popularniejsze

Ostatnio coraz bardziej popularnym trendem stają się warkocze. Ciekawym rozwiązaniem jest noszenie długich rozpuszczonych włosów z pojedynczymi małymi warkoczykami. Inna opcja to splecenie kilku mniejszych warkoczyków w jeden większy.

Warkocze są także dobrym zaczesaniem na imprezy i ważne wyjścia (np. wesela). Z dodatkami w postaci elementów biżuteryjnych lub ozdobnych opaski, takie uczesanie będzie prezentowało się bardzo efektownie!

Modne fryzury damskie - szał na grzywki

Obecnie bardzo modne stają się różnego typu grzywki. Jakie są najbardziej modne? Wiele gwiazd lansuje modę na asymetryczne, postrzępione grzywki. Popularnością cieszą się także lekko podkręcone, sięgające do połowy czoła. Wiadomo jednak, że nie każdemu z nas służy taka fryzura. Nawet bardzo atrakcyjne osoby powinny bardzo uważać z takim cięciem.

Grzywki najbardziej pasują do owalnej lub trójkątnej twarzy. Wiadomo jednak, że dużą rolę odgrywają także nasze rysy. W niektórych przypadkach, mimo że osoba ma owalną twarz i wysokie czoło, grzywka nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Ostatnio za takie cięcie skrytykowano m.in. Emmę Roberts. Fani aktorki uznali, że tego typu cięcie po prostu nie pasuje do jej rysów i kształtu twarzy, dlatego powinna wrócić do poprzedniej fryzury.

Modne fryzury - a co z kolorem?

Jednym z najistotniejszych elementów naszej fryzury jest jej kolor. Co jest teraz na topie? Podobno kolorem sezonu jest bardzo charakterystyczny blond, porównywany do barwy margaryny. Pocieszeniem dla pań, do których blond w ogóle nie pasuje, powinien być fakt, że popularnością cieszą się także miedź i czekoladowy brąz.

Modne fryzury męskie - coraz dłuższe

W ostatnich sezonach wśród panów modne staje się lekkie zapuszczanie włosów. Kiedyś panowie golili włosy po bokach, teraz od tego zwyczaju stopniowo zaczyna się odchodzić. Jednak jeśli któryś pan nie widzi siebie w lekko dłuższych włosach, nie powinien się martwić. Krótkie klasyczne cięcia nadal królują wśród męskich fryzur

Modne fryzury a kształt twarzy

Zanim jednak podejmiemy decyzję o zmianie fryzury, warto to przemyśleć. I nie kierujmy się tylko i wyłącznie najnowszymi trendami. Bardzo ważnym aspektem w tym przypadku jest to, jak dane cięcie pasuje do naszego kształtu twarzy.

  • W najlepszej sytuacji są osoby o owalnych twarzach. To one mogą pozwolić sobie na największe liczby eksperymentów, gdyż to do nich pasuje najwięcej cięć. Wiadomo jednak, że co osoba to inna specyfika i czasami nawet osoby o idealnie owalnych twarzach, powinny zrezygnować z niektórych fryzur, które zwyczajnie nie pasują do ich typu urody.
  • Z kolei osobom o kwadratowych twarzach radzi się, by unikały grzywek na całą twarz. Jeśli na przykład mają wysokie czoło, mogą spróbować ściąć grzywkę na bok. Inną ważną radą jest to, by starać się cieniować włosy po bokach. Taki zabieg lekko wydłuży twarz.
  • Do osób o twarzach okrągłych także powinny pasować asymetryczne grzywki zaczesane na bok. Radzi się także unikania zbyt krótkich cięć. Jednym z najlepszych rozwiązań są średniej długości fale.
  • Osoby o trójkątnej twarzy nie powinny z kolei odsłaniać czoła. Dla nich jednym z najlepszych rozwiązań są właśnie grzywki na całą twarz. Nie poleca się jednak zbyt krótkich cięć.

Zobacz także:

Ocet jabłkowy - eliksir z kuchennej półki? Naturalny sposób na trądzik, blizny i łupież

Fryzury na wesele - jak wybrać najlepszą? Propozycje dla panny młodej i gości [Warkocze, fale, koki]

Więcej o: