Fryzura bob - dla kogo? Podpowiadamy, jaki typ boba pasuje do twojej twarzy

Fryzura bob to stylowe i wygodne rozwiązanie. Jednak nie każda kobieta powinna decydować się na taki krok. Podpowiadamy, komu fryzura bob będzie najbardziej pasowała, a kto powinien o niej zapomnieć.

Fryzura bob - hit ostatnich lat

Fryzura bob kilka sezonów temu zagościła w trendach i od tego czasu nie przestaje być modna. Takie cięcia swego czasu lansowały m.in. Kate Holmes, Victoria Beckham i Keira Knightley. Bob dodaje kobiecie wyrazistości. Co więcej, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wyglądamy nadal bardzo kobieco, ale nie musimy na nasze włosy poświęcać tyle czasu, ile jest to wymagane w przypadku długich fryzur.

Fryzura bob - nie dla każdego?

Jednak tak jak w przypadku innych radykalnych fryzur, bob nie każdej pani będzie pasował do kształtu twarzy i typu urody. Dlatego przed podjęciem decyzji o takim cięciu, przyjrzyjmy się, jak z tego typu włosami wyglądały znane osoby o podobnym do naszego typie urody. Możemy także skorzystać z aplikacji przewidującej na podstawie zdjęć, jak z danymi włosami, będziemy się prezentować po zabiegu.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny aspekt, o którym musimy pamiętać. Bob to fryzura, która wymaga prostych włosów. Jeśli więc nasze włosy są kręcone lub nawet lekko falowane, musimy dobrze przemyśleć ten krok. Takie cięcie będzie wiązało się w naszym przypadku z codziennym prostowaniem włosów prostownicą. A nie każda kobieta to lubi i ma na to czas. Poza tym zabieg ten wykonywany codziennie nie wpływa dobrze na ogólny stan naszych włosów.

Fryzura bob - dla kogo?

Jakie panie mogą zdecydować się na taką fryzurę? Do jakiego kształtu twarzy bob pasuje najlepiej?

Okazuje się, że jest to jedna z najbardziej uniwersalnych fryzur. Mogą zdecydować się na nią panie o wszystkich kształtach twarzy. Jednak powinny uważać na nią osoby o wyjątkowo szczupłych i małych buziach. Bob w takich przypadkach może się nie sprawdzić.

Jeśli chodzi o kształt twarzy, to ma on znaczenie, gdy planujemy długość naszego boba. Jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej?

- Twarz okrągła: bob sięgający kilka centymetrów za brodę;

- Twarz pociągła: długość do brody;

- Twarz kwadratowa: sięgający za brodę. Dobrze, gdy włosy są lekko wycieniowane z przodu. Taki zabieg nieco wysmukli twarz.

Długi bob - dla kogo?

Ostatnio dużą popularnością cieszy się przede wszystkim długi bob. Ma on nawet swoją specjalną nazwę "Lob". Taką fryzurę przez jakiś czas lansowała m.in. Kim Kardashian. To dobre rozwiązanie dla pań, które nie chcą rozstawać się za bardzo z długimi włosami, a marzy im się jakaś metamorfoza. Poza tym takie cięcie doskonale wysmukli naszą twarz.

W tym przypadku włosy z przodu muszą sięgać przynajmniej do łopatek. Taką fryzurę możemy nosić zarówno z grzywką, jak i bez niej. Wiadomo, że dodatek w postaci grzywki najlepiej sprawdzi się w przypadku owalnej twarzy. Mogą sobie na nie także pozwolić panie o twarzy w kształcie serca. Z kolei te, które mają okrągłe i kwadratowe buzie, powinny ich raczej unikać. Taki zabieg niepotrzebnie skróci optycznie twarz. Wyjątkiem jest grzywka na bok, która może sprawdzić się w każdym przypadku.

Fryzura bob - blond, ombre

Takie wyraziste cięcie doskonale współgra z wyrazistymi kolorami włosów. Wiele pań decyduje się więc na intensywnego blond boba. Sprawdzi się także wyrazista czerń i wszelkie odcienie rudości.

Wielkim hitem jest także w ostatnich latach bob ombre. Taka fryzura sprawia, że panie wyglądają bardziej ekstrawagancko.

Fryzura bob - kilka praktycznych porad

Zanim zdecydujesz się na takie cięcie, pamiętaj o kilku kwestiach:

  • Przed metamorfozą dobrze jest zadbać o kondycję naszych włosów. Nie musisz wydawać jednak fortuny na profesjonalne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Dobrze sprawdzić się mogą naturalne płukanki domowe (np. kawowa czy z zielonej herbaty).
  • Jeśli masz kręcone lub falowane włosy, dobrze przemyśl decyzję o ścięciu włosów. Takie rozwiązanie wiąże się z codziennym prostowaniem włosów.
  • Tuż przed ścięciem skonsultuj z fryzjerem długość fryzury. Wiadomo, że bob bobowi nierówny i różne długości sprawdzają się przy różnych typach twarzy.

Zobacz także:

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]

Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Więcej o: