Warkocze - jak wykonać perfekcyjny kłos? Poznaj wszystkie rodzaje fryzury [dobierany, holenderski, francuski]

Warkocze to ponadczasowa klasyka, która powoli staje się modnym trendem. Jak wykonać perfekcyjne warkocze kłos i jakie są obecnie najmodniejsze uczesania?

Warkocze - klasyka wraca do łask

Wielu paniom to uczesanie kojarzy się z czasami dzieciństwa, gdy mamy uplatały im warkoczyki do przedszkola lub szkoły. Jednak trendy mają to siebie, że lubią czerpać z nieco zapomnianej klasyki. Tak jest i w tym przypadku. Ta prosta fryzura wraca do łask i obecnie chętnie zaplatają ją nie tylko małe dziewczynki, ale również modne panie.

Warkocze stają się powoli modnym trendem. Ale nie jest to już tylko ten klasyczny wariant uczesany z trzech długich pasm. Ostatnio powstało wiele ciekawych wariacji na temat tego uczesania. To m.in. bardzo oryginalne warkocze "róża", "kabelek" i "wodospad".

Stylowe warkocze są świetnym rozwiązaniem na imprezy rodzinne i w gronie przyjaciół. Gdy dodamy do fryzury elegancką opaskę lub spinkę, możemy śmiało w takim uczesaniu pokazać się na weselu.

Wiele inspiracji możemy znaleźć na filmikach instruktażowych umieszczonych na Youtubie. Dzięki nim dowiemy się także, w jaki sposób zapleść bardziej skomplikowane warianty fryzury.

Kłos - jak wykonać taką fryzurę? Instrukcja krok po kroku

Klasyczny kłos (nazywany także rybim ogonem) to niezwykle proste, a zarazem efektowne uczesanie. Na uroczystych galach w takiej fryzurze pojawiała się m.in. aktorka Blake Lively.

Patrząc na dziewczynę z taką fryzurą, możemy odnieść wrażenie, że jej wykonanie jest szalenie skomplikowane. Rzeczywiście, przepis nie jest najłatwiejszy. To nieco trudne, ale po jakimś czasie powinnaś nabrać wprawy. Jeśli masz duży problem, poszukaj filmików instruktażowych.

Jak wykonać taką fryzurę? Oto krótka instrukcja krok po kroku:

  1. Wykonaj przedziałek i zaczesz włosy na jedną stronę.
  2. Następnie włosy (zaczesane wcześniej na jedną stronę) podziel na dwa pasma.
  3. Chwyć dwa pasma włosów - każde inną ręką.
  4. Następnie musisz podzielić je na trzy pasma.
  5. Z prawego pasma (tego zewnętrznego) wydziel cieńsze pasemka.
  6. Następnie przekładaj je górą do pasma położonego najbardziej na lewo.
  7. Podobnie z lewego pasma włosów wydziel te najcieńsze i przekładaj na prawą stronę.
  8. Przekładaj dalej w ten sposób pasma ku dołowi.

Najnowsze trendy - wariacje na temat klasyki [RÓŻA]

Ostatnio na Instagramie dużą popularnością cieszy się oryginalne uczesanie "róża". Jak wskazuje nazwa, fryzura ma przypominać piękny kwiat. Jego autorką jest fryzjerka z USA Alison Valsamis.

Na czym to dokładnie polega? To także nieco skomplikowana instrukcja, ale patrząc na efekty, warto się postarać. Jak więc upleść taki efektowną różę? Alison Valsamis wyjaśniła to w rozmowie z magazynem "Allure":

Zaczynamy od malutkiego 3-pasmowego warkocza, który następnie rolujemy i tworzymy z niego środek głównego kwiatu. W kolejnym kroku pleciemy warkocze kłosy oraz warkocze holenderskie, które lekko rozciągamy, by osiągnąć efekt trójwymiarowości. Kończymy warkoczem holenderskim 3-pasmowym wokół kwiatu.

A oto przykład tego, jak prezentuje się ta popularna fryzura. Takie uczesanie może być doskonałym uczesaniem na wesele lub inne imprezy, na których chcemy zadać szyku. W tym przypadku mamy gwarancję, że fryzura zrobi na innych wrażenie.

 

Różne rodzaje uczesania - dobierany, holenderski, francuski, kukiełka

Większość z nas zna jedynie najprostszą wersję warkocza. Jednak istnieje szereg odmian tego typu uczesania. Francuski, holenderski, dobierany, korona - ten nazwy nic ci nie mówią? Oto ich najprostsze wyjaśnienie:

- francuski: splatanie musimy zacząć aż na wierzchołku głowy. Następnie do cienkich pasm na początku dobieramy coraz to więcej włosów.
- holenderski: nazywany jest odwróconym warkoczem francuskim. W tym przypadku pasma włosów musimy splatać od dołu.
- dobierany: taka fryzura uplatana jest z wielu pasm i zaczyna się bezpośrednio przy skórze głowy.
- korona: oplatamy go wokół głowy.
- kukiełka: musi być zwinięty, a następnie upięty z tyłu głowy.
- baranek: ma przypominać baranie rogi. W tym uczesaniu dwa warkoczyki są zwinięte tuż przy uszach.

Zobacz także:

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Olejek rycynowy - na twarz, włosy, rzęsy i paznokcie [Cena, opinie]

Modne fryzury damskie, męskie - jak dobrać ją do kształtu twarzy?

Więcej o: