Fryzury krótkie - nadadzą wyrazistości i charakteru [Blond, z grzywką, kręcone, bob]

Fryzury krótkie są w ostatnich latach szalenie modne. Jednak nie każda kobieta powinna decydować się na takie cięcie. Fryzury krótkie - komu pasują, a kto powinien o nich zapomnieć?

Fryzury krótkie - nadadzą wyrazistości i charakteru

Kiedyś, gdy kobieta preferowała krótsze włosy, nazywana była chłopczycą. Jednak teraz taka jednoznaczna ocena to już przeszłość. Krótkie włosy nosi coraz więcej kobiet. Fryzurę od lat lansują m.in. Halle Berry i Agyness Deyn.

Takie cięcie dodaje nam ostrości i charakteru. I co bardzo istotne, jest szalenie wygodne. Nie musimy już poświęcać tyle czasu na układanie i pielęgnację, co w przypadku bardzo długich włosów.

Fryzury krótkie to doskonałe rozwiązanie dla pań, którym marzy się gruntowna metamorfoza i odświeżenie. Jeśli jednak przez całe dorosłe życie nie ścinałyśmy w ten sposób włosów i nie wiemy, jak będziemy wyglądać, musimy to dokładnie przemyśleć.

Krótkie cięcie - nie dla każdego

Króciutkie włosy to opcja zdecydowanie nie dla wszystkich pań. Nie zawsze pasuje do naszego kształtu twarzy. I co najważniejsze - nie w każdym przypadku współgra ze stylem i charakterem. Decyzja o ścięciu na krótko musi więc być dobrze przemyślana, bo na odrost włosów do bezpieczniejszej długości możemy czekać nawet około roku.

Krótkie cięcia odradza się przede wszystkim paniom o kwadratowych i trójkątnych twarzach. W przypadku okrągłej buzi - jest to kwestia doboru odpowiedniego cięcia i typu urody. Z kolei w przypadku buzi owalnych krótkie włosy to dosyć bezpieczna opcja.

Fryzury krótkie blond - będzie jeszcze wyraziściej

Wyrazisty i rzucający się w oczy blond cieszy się ogromną popularnością w ostatnich sezonach. Taki kolor doskonale sprawdzi się w przypadku krótkich, drapieżnych fryzur. To ciekawe połączenie od lat lansowane jest przez modelkę Agyness Deyn.

Jeśli więc chcesz, aby twoja metamorfoza była jeszcze większa, zdecyduj się na taką koloryzację!

 

Fryzury krótkie z grzywką - dla kogo takie cięcie?

Grzywka jest elementem większości fryzur krótkich. Jednak powszechnie wiadomo, że klasyczna wersja na prosto nie zawsze się sprawdza. Ma na to wpływ nie tylko kształt twarzy, ale i typ naszej urody.

Dlatego panie, którym klasyczna grzywka nie pasuje lub jej po prostu nie lubią, radzi się, by pokombinowały jeszcze z grzywką na bok. Takie zaczesanie sprawdza się u zaskakująco dużej liczby kobiet.

Fryzury krótkie kręcone

A co z paniami, które mają naturalnie kręcone włosy? Jak będą wyglądały po ścięciu na krótko?

To dosyć problematyczna kwestia, gdyż wiele krótkich fryzur wymaga idealnie prostych włosów. Jeśli jednak zależy nam bardzo na odświeżeniu, musimy wówczas skonsultować się z fryzjerem. Może zaproponuje nam coś, co będzie prezentowało się dobrze także z kręconymi włosami?

Gdy jednak nasza fryzura wymaga prostego uczesania, musimy przygotować się na codzienne prostowanie prostownicą. Plusem w przypadku krótkich włosów jest to, że ta czynności nie będzie zajmowała nam sporo czasu. Z kolei minusem jest negatywny wpływ tego zabiegu na kondycję naszych włosów.

Jeszcze inną opcją jest keratynowe prostowanie włosów, dzięki któremu mogą pozostać one proste nawet przez sześć miesięcy.

Fryzury krótkie - a może bob?

Boby kilka sezonów temu wróciły do łask i nie przestają być modne. To dosyć uniwersalne rozwiązanie, które będzie pasowało wielu paniom. Nie ryzykujemy więc aż tak bardzo, jak w przypadku ekstremalnie króciutkich włosów.

Boby są bardzo wygodne i zarazem kobiece. Poza tym, decydując się na takie cięcie, mamy gwarancję odświeżenia i wyrazistej metamorfozy. Specjalną odmianą boba jest long bob (nazywany także lobem). W tym cięciu nasze włosy z przodu sięgają aż za łopatki. Swego czasu fryzura ta była intensywnie lansowana przez liczne gwiazdy (m.in. Selenę Gomez, Lilly Collins, Bellę Hadid, Kim Kardashian).

Decydują się na boba, musimy także pamiętać, że fryzura ta wymaga raczej prostych włosów. Panie o naturalnych lokach i falach, będą musiały w takich przypadkach poddawać swoje fryzury regularnemu prostowaniu.

Zobacz także:

Warkocze - jak wykonać perfekcyjny kłos? Poznaj wszystkie rodzaje fryzury [dobierany, holenderski, francuski]

Tatuaże damskie to nie tylko kwiaty. Co jest teraz modne? [Tatuaże na ręku, tatuaże na plecy]
Sukienki koronkowe - gdzie je kupić i jak dobrać najlepszy model do figury?

Jedzmy rzeżuchę nie tylko od święta! Wzmacnia włosy i zawiera dużo witaminy C

Więcej o: