Kręcone włosy - trendy na jesień 2019. Jak o nie dbać, żeby zachowały piękny skręt?

Kręcone włosy - trendy na jesień 2019. Takie pukle wymagają szczególnej pielęgnacji. Jak o nie dbać, żeby zachowały piękny skręt? Podpowiadamy. Sprawdź również, które fryzury będą najbardziej modne.
Zobacz wideo

Kręcone włosy - trendy na jesień 2019. Masz kręcone włosy, ale brak ci pomysłu na to, jak się czesać? A może po prostu jesteś już znudzona swoją dotychczasową fryzurą? Nie martw się. Mamy dla ciebie propozycje najgorętszych trendów na jesień 2019 dla kręconych włosów.

Kręcone włosy - jakie są trendy na jesień 2019?

Wbrew pozorom krótkie fryzury wcale nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie dla prostych włosów. Wśród trendów na jesień 2019 prym wiedzie tzw. lob. Jest to przedłużona wersja klasycznego boba, w której włosy sięgają ramion. Do tego warto dorzucić modną grzywkę, która powinna być w lekkim nieładzie.

Prostownica idealnie nadaje się nie tylko do prostowania włosów, ale również do ich kręcenia. Jak zrobić piękne skręty przy pomocy tego urządzenia? Złap pasmo włosów do ręki, wsadź je między płytki prostownicy, następnie przyciśnij je i zawijaj w zewnętrzną stronę. Powoli przesuwaj prostownicę w dół, cały czas zawijając. Przy końcówkach włosów przytrzymaj je na dłużej. Gotowe!

Jak obciąć kręcone włosy, żeby wpisać się w trendy na jesień 2019?

Jak obciąć kręcone włosy? Fale, loki czy sprężyny na głowie wyglądają fantastycznie, ale stanowią też duże wyzwanie. Przed strzyżeniem fryzjer powinien przede wszystkim zwrócić wagę na kształt, wielkość loków i to, w jaki sposób się układają.

Jak dbać o kręcone włosy? Poznaj najnowsze trendy na jesień 2019

W przypadku kręconych włosów niezwykle ważna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Dzięki temu fryzura zachowa piękny kształt, a loki odpowiedni skręt. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest olejek do włosów kręconych. Taki kosmetyk pomoże ci wydobyć z włosów ich skręt, ochroni je przed puszeniem i zapewni im piękny połysk. Dodatkowo tworzy ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych oraz przed nadmiernym przesuszeniem. Olejek do włosów kręconych można nakładać zarówno na suche pukle, jak również świeżo po umyciu (po wytarciu ich ręcznikiem). Należy jednak pamiętać, żeby nakładać go w niewielkiej ilości i omijać przy tym skórę głowy.

Włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji. Z czego to wynika? Przede wszystkim z  ich nierównej struktury. Dodatkowo mają również tendencję do odchylania łusek, przez co łatwo tracą wilgoć, wysychają i tracą połysk. Włosy kręcone są delikatne i podatne na uszkodzenia. Dlatego też należy je myć bardzo delikatnie, najlepiej używając do tego szamponu dla kręconych włosów. Na koniec warto spłukać je strumieniem chłodnej wody - w ten sposób łuski włosów będą domknięte. Posiadaczki kręconych włosów powinny używać kosmetyków dedykowanych dla nich.

Więcej o: