Modne trendy, czyli jaka jest najmodniejsza fryzura na jesień 2019? Największy hit to tzw. wet look. Komu pasuje i jak ją zrobić?

Fryzura wet look jest wśród najbardziej modnych trendów na jesień 2019. Warto jednak wiedzieć, że nie pasuje wszystkim. Kto może sobie na nią pozwolić i jak ją zrobić? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego tekstu.
Zobacz wideo

Fryzura wet look modnym trendem na jesień 2019! Lato powoli dobiega końca, a ty zastanawiasz się, jakie fryzury będą modne po wakacjach? Już nie musisz szukać. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy listę pięciu najgorętszych trendów, jeżeli chodzi o fryzury na jesień 2019. Znajdą coś dla siebie zarówno osoby, które nie boją się zaszaleć, jak również te, które wolą bardziej spokojne i klasyczne fryzury, które nie rzucają się w oczy. Jednym z największych hitów wśród trendów na jesień 2019 będzie fryzura wet look. Co to takiego, komu pasuje i jak ją osiągnąć? Dowiesz się z naszego tekstu.

Fryzura wet look modnym trendem na jesień 2019 - co to i komu pasuje?

Fryzura wet look to taka, która wygląda, jakbyś dopiero co wyszła spod prysznica. Jest zmysłowa, kobieca, dodaje elegancji oraz drapieżnego pazura. W takiej fryzurze główny nacisk kładzie się na to, aby włosy były jak najbardziej wygładzone i lśniące. Jednak bardzo łatwo przesadzić. Jeśli nałożysz zbyt dużo środka stylizującego, możesz osiągnąć efekt brudnych, przetłuszczonych włosów. Pukle mają wyglądać na mokre, ale nie przeciążone. Dlatego ważne jest, żeby nie przesadzić z ilością kosmetyków do stylizacji.

Warto też wiedzieć, że fryzura wet look nie pasuje wszystkim. Zdecydowanie powinny jej unikać kobiety o okrągłych twarzach. Taka fryzura dodatkowo ją uwypukla.

Fryzura wet look modnym trendem na jesień 2019 - jak ją zrobić?

Do zrobienia fryzury typu wet look potrzebny ci będzie żel do włosów. To dzięki niemy uzyskasz efekt mokrych włosów. Kosmetyk ten nie tylko nabłyszcza, ale również usztywnia. Najbardziej popularna jest klasyczna wersja wet look, czyli włosy mocno i gładko zaczesane do tyłu i odsłaniające twarz. Jest to fryzura bardzo szykowna i elegancka.

Fryzura wet look pasuje zarówno do długich, jak również do krótkich włosów. W przypadku tych drugich żel nakłada się na całe pukle. Jeśli zaś masz długie włosy, tylko ich część pokrywasz kosmetykiem nabłyszczającym (nakładasz je blisko skóry głowy). Fryzura typu wet look dobrze wygląda w przypadku włosów rozpuszczonych, związanych w koński ogon bądź też w udawanym bobie.

Więcej o: