Co to jest fryzura Long Bob? Niezawodny klasyk w nowoczesnej odsłonie

Long bob jest niewątpliwie jedną z najbardziej twarzowych i ponadczasowych fryzur. Uwielbiają ją kobiety na całym świecie i często stawiają na nią największe gwiazdy Hollywood. Zresztą nie bez powodu, gdyż long bob pasuje do każdego typu urody.
Zobacz wideo

Long bob, zwany również lobem, to dłuższa wersja tradycyjnego boba, w której włosy sięgają do ramion.  Niewątpliwą zaletą tej fryzury jest jej uniwersalność. Long bob nie tylko świetnie wygląda przy prostych, falowanych i kręconych włosach, ale także pasuje niemal do każdego kształtu twarzy. To cięcie jest fantastycznym rozwiązaniem, jeśli pragniesz zmiany, ale nie chcesz radykalnie skracać włosów.

Jak wygląda long bob?

Long bob jest określeniem na włosy sięgające maksymalnie do łopatek, choć najpopularniejsza jego wersja to cięcie sięgające do kości obojczykowych. Lob jest jedną z częściej wybieranych fryzur przez kobiety, ze względu na jej praktyczność i niebanalny look. Takie cięcie daje wiele możliwości stylizacyjnych, ale nadal umożliwia noszenie związanych włosów, co nie jest możliwe w przypadku krótszych fryzur.

Long bob - zalety fryzury 

Na przestrzeni lat, long bob zyskał już miano ponadczasowego klasyka. Wszystko ze względu na to, że nie tylko pasuje różnym kobietom, ale sprawdza się także przy każdej teksturze włosów. Długość do obojczyków często nazywana jest magiczną, gdyż dodaje objętości cienkim i prostym włosom, a jednocześnie jest na tyle długa, że zapobiega puszeniu się niesfornych loków.

Long bob to także dobry sposób, by optycznie poprawić proporcje sylwetki, wyszczuplając ją. Jak to zrobić? To prostsze niż myślisz! Jeżeli zależy ci na optycznym wydłużeniu oraz wyszczupleniu sylwetki, skróć włosy do 2 cm powyżej obojczyków. To szybka, ale satysfakcjonująca metamorfoza.

Long bob - fryzura, którą pokochały gwiazdy

W ostatnim czasie, coraz więcej kobiet ze świata show-biznesu decyduje się na cięcie typu long bob. Powrót trendu na tą klasyczną fryzurę wylansowała w ostatnim czasie Kim Kardashian, która swoją metamorfozę zaprezentowała na Instagramie. Później gwiazdy lawinowo zaczęły ścinać włosy. W Polsce, long boba pokochała m.in. Ewa Chodakowska, Joanna Krupa czy Małgorzata Rozenek-Majdan.

 
Więcej o: