Karbowane włosy, czyli fryzura rodem z lat 90-tych, powraca do mody. To hit na sezon jesień/zima 2019

Karbowane włosy. Fryzura rodem z lat 90-tych wraca do mody. Zobacz! Gotowa na podróż w czasie?
Zobacz wideo

Karbowane włosy, fryzura która była bardzo popularna w latach 90., właśnie powraca do łask. Znaleźliśmy ją wśród najbardziej modnych trendów na nadchodzący sezon jesień/zima 2019. Jak zrobić karbowane włosy, jak je czesać i komu pasują? Czytaj dalej.

Karbowane włosy - modna fryzura na sezon jesień/zima 2019

Nie tylko w modzie powracamy do stylu retro. Również wśród najbardziej modnych fryzur znajdziemy te, dzięki którym możemy się cofnąć w czasie. Karbowane włosy to jeden z najbardziej gorących trendów na nadchodzący sezon jesień/zima 2019. Dlatego czym prędzej wyciągnij ze schowka swoją starą karbownicę, którą zapewne pokrył już kurz przez te wszystkie lata, podczas których jej nie używałaś.

Jak zrobić karbowane włosy? Sposobów jest kilka, ale tym najbardziej prostym jest użycie starej, sprawdzonej karbownicy. Wystarczy ją podgrzać i po kolei przesuwać pasmo po paśmie. Pamiętaj o dwóch ważnych zasadach. Po pierwsze, przez użyciem karbownicy włosy powinnaś pokryć specjalnym kosmetykiem, który ochroni je przed niekorzystnym działaniem ciepłej temperatury. Po drugie, karbowanie włosy na koniec należy utrwalić lakierem, dzięki czemu fryzura utrzyma się cały dzień. 

Podobny efekt można również uzyskać dzięki drobnym warkoczykom. Wystarczy zapleść mokre włosy na noc, a nad ranem rozpuścić i utrwalić, ale bez rozczesywania. Pamiętaj przy tym, że im cieńsze te warkoczyki, tym lepszy efekt.

Karbowane włosy - dla kogo?

Karbowane włosy najlepiej wyglądają na długich i półdługich włosach. Możesz pokarbować wszystkie swoje pukle, tylko ich część np. co drugie pasmo bądź też tylko dół, a także kilka pojedynczych pasm. Taką fryzurę można nosić zarówno na co dzień, jak również na specjalne okazje na wieczór jako fantazyjny look. Pamiętaj jednak przy tym, że karbowane włosy już same w sobie są bardzo efektowne, w związku z czym twoja stylizacja powinna być bardziej subtelna i spokojna. Możesz je nosić zarówno rozpuszczone, jak również upięte. 

Karbowane włosy to fryzura idealna dla kobiet, które mają cienkie i pozbawione życia pukle, ponieważ nadaje im objętości. Przy karbowanych włosach bardzo ważne jest, żeby uniknąć efektu przesuszonych i puszących się pukli. Dlatego też musisz zadbać o ich właściwe nawilżenie i nabłyszczenie. Karbownicy używaj raz na jakiś czas - nie codziennie, ponieważ zniszczysz sobie włosy.

Więcej o: