Fryzury z grzywką to największy hit na sezon jesień/zima 2019! Jak ją nosić i komu pasuje?

Fryzura z grzywką czy bez? Jeżeli chcesz być modna, wybierz tę pierwszą opcję. Pamiętaj jednak, że nie wszystkim pasuje. Podpowiadamy, jak nosić grzywkę w sezonie jesień/zima 2019 i komu w ogóle pasuje.
Zobacz wideo

Fryzury z grzywką - podpowiadamy, jak je nosić zgodnie z trendami na sezon jesień/zima 2019. Grzywka była szalenie modna kilka sezonów temu. I znowu wraca do łask! Jest bowiem jednym z najbardziej gorących trendów na nadchodzący sezon jesień/zima 2019. Po obserwacji światowych wybiegów mody jedno wiemy na pewno - taka grzywka powinna być w lekkim nieładzie. Wtedy będzie najbardziej modna. Możesz również ewentualnie wybrać sprawdzoną klasykę: prostą grzywkę ściętą do linii brwi - jest bezpieczna i uniwersalna.

Fryzury z grzywką to największy hit na sezon jesień/zima 2019! Jak ją nosić i komu pasuje?

Grzywka to takie cięcie, które chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Jednak nie każda pani może sobie na nią pozwolić. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie grzywki są teraz modne. Doradzimy również, jakie pasują do konkretnych kształtów twarzy.

Chyba każda kobieta chociaż raz w życiu zdecydowała się na grzywkę. I czasami był to spory błąd, którego niektóre panie żałowały następnie przez kilka miesięcy. To dlatego, że grzywka nie pasuje do każdego kształtu twarzy i typu urody. Zanim więc podejmiemy decyzję o takim cięciu, sprawdźmy, komu grzywki są szczególnie zalecane, a komu jednak odradzane.

Grzywka na prosto to zdecydowanie najbardziej klasyczne rozwiązanie. Takie cięcie pasuje doskonale do długich włosów. Jest jednak dosyć ryzykowane, bo nie koresponduje dobrze z każdym typem urody. Innym i równie ciekawym rozwiązaniem jest grzywka na dwa boki bądź też na jeden bok. Ta druga zalecana jest w szczególności kobietom o wysokim czole, które chcą je zakryć.

Jednak grzywka nie jest dla każdego. Nie jest zalecana przede wszystkim kobietom o okrągłych i kwadratowych twarzach. Taka fryzura bowiem zbytnio skraca twarz.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Przedstawiamy kilka uniwersalnych porad dotyczących grzywek dla pań o różnych kształtach twarzy - owalnym, serca, kwadratowym i okrągłym. 

1. Twarz owalna: takie panie mają największą swobodę. W ich przypadku dobrze może sprawdzić się każdy rodzaj grzywki. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, że czasami takie cięcie nie pasuje do naszych rysów twarzy. Dlatego nawet, jeśli mamy idealnie owalną twarz, warto przemyśleć decyzję o takim cięciu.

2. Twarz w kształcie serca: w takich przypadkach idealnie sprawdzą się grzywki w stylu lat 70.

3. Twarz kwadratowa: grzywki są generalnie odradzane, ale dobrze mogą sprawdzić się te ułożone na bok.

4. Twarz okrągła: dobrym rozwiązaniem tutaj także może być grzywka na bok.

Więcej o: