Modne fryzury dla 60 latek. Jakie fryzury 60+ będą modne jesienią 2019?

Na jaką fryzurę powinny zdecydować się panie po sześćdziesiątce? Odpowiednie cięcie oraz kolor potrafią skutecznie odjąć lat i dodać klasy każdej kobiecie. Jakie fryzury 60+ będą modne jesienią 2019? Podpowiadamy!

Wokół fryzur dla pań po 60-tce narosło wiele mitów. Kobiety 60 +, nie są wcale skazane na nudne fryzury, pełne tapiru oraz lakieru, jednak powinny zrezygnować z ekstrawaganckich koloryzacji czy eksperymentów z doczepami. U dojrzałych kobiet, klasyka - nawet ta w odważniejszym wydaniu - sprawdzi się najlepiej.

W pewnym wieku, wiele kobiet decyduje się na radykalną zmianę, skracając długość swoich włosów. Fakt jest jednak taki, że jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką gęstych włosów, wcale nie musisz ich obcinać, gdyż długie, ale odpowiednio obcięte włosy mogą skutecznie odmładzać. Jakie będą zatem najlepsze fryzury dla pań po 60-tce?

Modne fryzury dla 60 latek - długie włosy obcięte prosto

Panie, które mają to szczęście i mimo upływu lat mogą pochwalić się długimi i gęstymi włosami, wcale nie muszą z nich rezygnować. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką bujnych, gęstych włosów, nie musisz za wiele kombinować. Dzięki odpowiedniemu cięciu na prosto oraz codziennej pielęgnacji włosy będą wyglądać niezwykle kobieco, odejmując ich posiadaczce co najmniej kilka lat. 

Jaka fryzura dla 60 latki? Bob w stylu Anny Wintour

Bob to fryzura, która pasuje kobietom w każdym wieku! Włosy sięgające linii brody (z grzywka lub bez) są kobiece, łatwo się układają i w dodatku nie wymagają skomplikowanych zabiegów stylizacyjnych. Poza tym bob nigdy nie wychodzi z mody i jest jednym z największych trendów na jesień 2019.

Krótkie fryzury po 60 

Przy wyborze krótkiej fryzury należy pamiętać, by odpowiednio dobrać ją do kształtu twarzy oraz indywidualnych upodobań. Krótkie cięcia są bardzo popularne wśród dojrzałych kobiet, za względu na jej praktyczność, uniwersalność oraz właściwości odmładzające.

W sezonie jesień-zima 2019/2020 jedną z najmodniejszych fryzur będzie "pixie cut". Jest to dość odważna propozycja, jednak ze względu na bardzo krótkie włosy, które ją charakteryzują, fryzura ta wymaga niewielkiej pielęgnacji i odejmuje lat. W dodatku optycznie wysmukla naszą twarz oraz szyję.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Modne fryzury dla 60 latek. Jakie fryzury 60+ będą modne jesienią 2019?
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl