Jakie fryzury półkrótkie będą modne w sezonie jesień 2019? Podpowiadamy. Do łask wraca klasyka i włosy w stylu retro

Masz półkrótkie włosy i kompletnie nie wiesz, jak się czesać? Nie martw się. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie fryzury półkrótkie będą modne w sezonie jesień 2019.
Zobacz wideo

Półkrótkie włosy to idealne cięcie dla kobiet, które z jednej strony boją się zbyt krótko obciąć swoje pukle, a z drugiej nie chcą nosić długich i wymagających włosów. Taka fryzura jest bardzo praktyczna, bezpieczna, kobieca i stylowa. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie fryzury półkrótkie będą modne w sezonie jesień 2019.

Jakie fryzury półkrótkie będą modne w sezonie jesień 2019? Collarbone bob

Fryzury półkrótkie to włosy o długości maksymalnie do ramion. Takie obcięcie to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji. Są uniwersalne i pasują każdemu bez względu na wiek, kształt twarzy, wzrost czy figurę. Znudziła ci się już twoja fryzura? Nie martw się. Podpowiadamy posiadaczkom włosów półkrótkich, jakie fryzury będą modne w nadchodzącym sezonie jesień 2019.

Collarbone bob to niekwestionowany hit! Co to takiego? Brzmi skomplikowanie, ale to po prostu przedłużona wersja klasycznego boba. Jaka sama nazwa wskazuje włosy sięgają do obojczyków. Stąd właśnie nazwa collarbone bob, ponieważ to pierwsze słowo oznacza w języku angielskim obojczyk. Taka fryzura na półkrótkich włosach jest bardzo bezpieczna, ponieważ pasuje praktycznie każdemu i to niezależnie od tego, czy mamy proste, czy kręcone włosy.

Jakie fryzury półkrótkie będą modne w sezonie jesień 2019? Grzywka

Jeśli chcesz dodać swoim półkrótkich włosom modnego charakteru, zrób grzywkę. To kolejny gorący hit wśród trendów na jesień 2019. Grzywka była szalenie modna kilka sezonów temu. I znowu wraca do łask! Po obserwacji światowych wybiegów mody jedno wiemy na pewno - taka grzywka powinna być w lekkim nieładzie. Wtedy będzie najbardziej modna. Możesz również ewentualnie wybrać sprawdzoną klasykę: prostą grzywkę ściętą do linii brwi - jest bezpieczna i uniwersalna.

Pamiętaj jednak, że nie każda pani może sobie pozwolić na takie uczesanie do włosów półkrótkich. Grzywka nie jest zalecana przede wszystkim kobietom o okrągłych i kwadratowych twarzach. Taka fryzura bowiem zbytnio skraca twarz. Ciekawym rozwiązaniem jest grzywka na dwa boki bądź też na jeden bok. Ta druga zalecana jest w szczególności kobietom o wysokim czole, które chcą je zakryć.

Jakie fryzury półkrótkie będą modne w sezonie jesień 2019? Do łask powraca styl retro oraz klasyka

W sezonie jesień 2019 do łask powraca styl retro. Co to oznacza dla posiadaczek półkrótkich włosów do ramion? Modne loki w stylu lat 60. Półdługie włosy świetnie wyglądają we fryzurach, które były modne kilka dekad temu. Zmysłowe loki i fale, z w nadchodzącym sezonie znów będą wyglądać niezwykle stylowo.

Nie tylko loki są obecnie na fali. Modne są również gładkie włosy, które zawsze wyglądają stylowo. To klasyka i elegancja w czystej postaci. Nic więc dziwnego, że taka stylizacja włosów często wybierana jest przez gwiazdy na czerwony dywan. Decydując się na gładką fryzurę można postawić na taką z przedziałkiem na środku, albo boku - wówczas fryzura nabierze bardziej minimalistycznej formy.

Włosy półkrótkie są idealne dla dojrzałych kobiet. Poznaj modne fryzury dla kobiet 50+, które odejmą ci lat i dodadzą promiennego wyglądu.

Więcej o: