Fryzury dla dzieci. Jak zadbać o włosy naszych dzieci do przedszkola lub szkoły?

Dbanie o włosy małych dziewczynek wcale nie jest takie proste. Jak wiadomo dzieci nie przepadają za czasochłonnym czesaniem ich włosów. Oto pomysły na proste i szybkie fryzury, w których każda dziewczynka będzie wyglądać i czuć się jak mała księżniczka.
Zobacz wideo

Bardzo często małe dziewczynki są posiadaczkami długich włosów, które łatwo się plączą, a ich rozczesywanie nie należy do najprzyjemniejszych. By uniknąć tego problemu, po każdym myciu nałóż na włosy dziecka odżywkę i delikatnie rozczesz włosy dobrą szczotką - w tym wypadku dobrze sprawdzi się tangle teezer. Aby dziewczynka chętnie poddawała się czesaniu, kup ozdobne spinki, gumki i opaski, które będą dodatkową ozdobą każdej fryzury.

Fryzury dla dzieci do przedszkola i do szkoły

Przygotowując dziecko do przedszkola lub szkoły warto pamiętać, że każde upięcie jest lepsze od długich, rozpuszczonych włosów, które w ciągu dnia mogą się niemiłosiernie poplątać. Jednymi z najlepszych i najprostszych w wykonaniu fryzur będą kucyki, klasyczne warkocze oraz koczki. W koczkach dobrze wyglądają zarówno młodsze, jak i starsze dziewczynki. By dodatkowo urozmaicić fryzurę, wystarczy dodać uroczą kokardę lub dziewczęcą opaskę. Wprost idealne do przedszkola będą również dwie niskie kitki z szeroką opaską. Tak związane włosy nie będą przeszkadzać, a szeroka opaska utrzyma wszystko w ryzach. Jeśli dziewczynka jest posiadaczką naprawdę długich włosów, efektowną i najszybszą w wykonaniu fryzurą będzie dobierany warkocz - to klasyka, która zawsze pozostaje w trendach.

Fryzury dla dziewczynek na wesele

Wesele to wyjątkowa okazja, podczas której nawet najmniejsze dziewczynki mogą nieco zaszaleć z fryzurą. Jedną z ciekawszych, a co ważniejsze bardzo prostych propozycji, jest fryzura bow bun hair, czyli kokardka z włosów. 

Wykonanie takiej kokardki zajmuje tylko kilka minut. Zacznij od zrobienia kitki. Jeśli chcesz mieć kokardkę na czubku głowy, zrób kitkę wysoko. Zrób z włosów pętelkę, ale pamiętaj, by nie przeciągać kosmyków do końca przez gumkę. Przedziel pętelkę na pół, a przez środek przeciągnij pozostałe włosy – powstanie kokardka. Wsuwkami zabezpiecz fryzurę, by mocno się trzymała i gotowe.

W przypadku fryzury na wesele dla małej dziewczynki, świetnym rozwiązaniem jest warkocz, jednak w nieco bardziej eleganckim wydaniu, np. z wplecioną wstążką lub efektowną opaską do włosów. Jeśli dziewczynka lubi rozpuszczone włosy, można postawić wówczas na bajkowe loki w stylu księżniczki i odgarniając włosy z twarzy, spiąć je efektowną spinką z kryształkami. 

 
Więcej o: