Fryzury damskie dla cienkich włosów. Jak się uczesać, gdy nasze włosy są cienkie i rzadkie?

Twoim kompleksem są cienkie włosy? Nie martw się, bo choć nie każda fryzura dobrze prezentuje się na delikatnych pasmach, to istnieje kilka fryzur, które nadadzą włosom objętości. Oto najlepsze fryzury dla cienkich i rzadkich włosów.
Zobacz wideo

Cienkie włosy to zazwyczaj kwestia genetyki, choć nie zawsze. Rzadkie włosy bywają też rezultatem mechanicznego uszkodzenia włosów, spowodowanego nadmiernym prostowaniem, farbowaniem czy innymi agresywnymi zabiegami. Posiadaczki cienkich włosów powinny przede wszystkim zadbać o odpowiednią pielęgnację. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się kosmetyki przeznaczone do włosów cienkich, które nie obciążą, a nadadzą objętości delikatnym pasmom. 

Krótkie fryzury dla cienkich włosów

Krótkie fryzury to najlepsza opcja dla bardzo cienkich włosów. Odpowiednie cięcie nie tylko doda fryzurze objętości, lecz także rozwiąże problem oklapniętych włosów. Fryzura dla cienkich włosów, która jesienią 2019 roku będzie absolutnym hitem, to pixie cut. Charakterystyczne dla tego cięcia są mocno postrzępione kosmyki oraz asymetryczny przedziałek. 

 

Jeśli natomiast wolisz nieco dłuższe fryzury, doskonale sprawdzi się klasyczny bob. Włosy obcięte równo do linii żuchwy zyskają na objętości i będą optycznie gęstsze. To ponadczasowe cięcie wygląda niezwykle stylowo i elegancko, a w dodatku pasuje niemal każdej kobiecie. 

Fryzury dla cienkich i rzadkich włosów

Jesteś posiadaczką cienkich, ale długich włosów? W tym przypadku doskonale sprawdzą się różne upięcia. Jednym z nich jest prosty, ale wysoki kucyk, który uniesie włosy u nasady i ładnie wyeksponuje rysy twarzy. Fryzury, które doskonale sprawdzą się przy cienkich i rzadkich włosach, to różnego rodzaju upięcia, np. koczek messy bun - idealny na co dzień i łatwy w wykonaniu. Jeśli natomiast nie przepadasz za spinaniem włosów, przy cienkich pasmach dobrze sprawdzą się włosy do ramion z przedziałkiem na środku, obcięte w linii prostej, co optycznie zwiększy ich objętość. 

Więcej o: