Szybkie fryzury na zimne dni. Jak łatwo uczesać się jesienią i zimą?

Jesień i zima to trudny okres dla włosów. Czapki i szaliki sprawiają, że pasemka elektryzują się, szybciej przetłuszczają się lub tracą objętość. Do tego mróz i zimny wiatr na dworze, przeplatany suchym i ciepłym powietrzem w domach. Podpowiadamy, Jak łatwo uczesać się jesienią i zimą, by zadbać o włosy i świetnie wyglądać.
Zobacz wideo

Nie da się ukryć, że jesień i zima to czas, kiedy nasze włosy poddawane są wielu próbom, dlatego ważne, by zadbać o ich kondycję już na etapie codziennej pielęgnacji. W tym okresie naszym sprzymierzeńcem będą intensywne odżywki, spray z efektem antystatycznym, oraz odżywcze maski, które warto nakładać przynajmniej raz w tygodniu na min. 20 min. Po odpowiedniej pielęgnacji przychodzi czas na szybkie fryzury, które sprawdzą się w zimne dni.

Szybkie fryzury dla półdługich włosów

Zastanawiasz się, jakie łatwe fryzury sprawdzą się jesienią i zimą dla półdługich włosów? W tym okresie, najbardziej praktyczne będą włosy spięte, dzięki czemu zminimalizujemy ryzyko elektryzowania niesfornych pasm. Wszelkie kucyki, warkocze, czy niskie upięcia sprawdzą się więc idealnie. Szybka fryzura, która będzie niezwykle modna w nadchodzącym sezonie to boxer braids, czyli dwa dobierane warkocze z przedziałkiem na środku - to prosta, ale niezwykle efektowna propozycja, którą łatwo wykonać w domowym zaciszu. Warto postawić także na klasycznego warkocza, ale z nutą nonszalancji, wypuszczając kilka pasemek, by swobodnie okalały buzię.

Szybkie fryzury dla półkrótkich włosów

Łatwe fryzury dla półkrótkich włosów to przede wszystkim koczki oraz rozpuszczone włosy, które przy tej długości nie będą tak problematyczne jesienią i zimą, co włosy długie. Jednym z największych trendów w nadchodzącym sezonie będzie kok w stylu Meghan Markle, czyli popularny messy bun, ale związany tuż nad szyją. Ta modna fryzura popularna była na ostatnich pokazach takich marek jak Chanel, czy Carolina Herrera. Posiadaczki półkrótkich włosów mogą sobie pozwolić także na rozpuszczone włosy. Proste i gładkie pasma to najłatwiejsza do wykonania fryzura. Wystarczy delikatnie wyprostować włosy, przeczesać je grzebieniem i utrwalić lakierem. Taka stylizacja jest synonimem klasy i elegancji.

Więcej o: