Fryzury do kwadratowej twarzy. Jak uczesać się do wysokiego czoła?

Wysokie czoło oraz kwadratowa twarz często są elementami urody, które dziewczyny chętnie maskują przy pomocy fryzury. Podpowiadamy, jak uczesać się do wysokiego czoła, by wyglądać stylowo i podkreślić urodę.
Zobacz wideo

Pisałyśmy już o największych trendach sezonu jesień-zima 2019/2020 i wiemy, które fryzury będą rządzić w nadchodzącym sezonie. Jednak jakie włosy najlepiej sprawdzą się w przypadku wysokiego czoła? Przychodzimy z pomocą i rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

Fryzury do wysokiego czoła - trendy na jesień 2019

Najpopularniejszą fryzurą dla wysokiego czoła jest niewątpliwie grzywka, na którą bardzo często decydują się posiadaczki kwadratowej twarzy. Taki zabieg doskonale maskuje wysokie czoło, optycznie poprawiając proporcje twarzy. Należy jednak pamiętać, że grzywka nie każdemu pasuje. Jeśli nie czujesz się dobrze w prostej grzywce, postaw na delikatniejszą, asymetryczną, która nie zakryje czoła w całości, a jedynie przysłoni jego wysokość. Jeśli natomiast nie jesteś zwolenniczką żadnych grzywek, wystarczy, że zadbasz o objętość włosów, która nada lekkości i odwróci uwagę od wysokiego czoła.

Kwadratowa twarz - jaka fryzura?

Oprócz popularnych grzywek przy wysokim czole i kwadratowej twarzy świetnie sprawdzi się fryzura typu bob. To cięcie, które króluje wśród trendów na jesień i zimę 2019/2020. Bob oraz long bob to jedne z najbardziej uniwersalnych fryzur na świecie. Pasują każdej kobiecie, w tym posiadaczkom wysokiego czoła. Wszystko za sprawą lekkiego cięcia, które charakteryzuje boba. Włosy obcięte w ten sposób nie uwydatnią dużego czoła. Jeśli natomiast chcemy zupełnie ukryć czoło, możemy zdecydować się na boba z grzywką w stylu Anny Wintour. Taka fryzura jest nie tylko modna, ale także elegancka i ponadczasowa.

 
Więcej o: