Jakie będą najbardziej modne fryzury dla jasnych włosów? Poznaj najlepsze propozycje dla blondynek

Szukasz modnej fryzury dla blondynek? Mamy dla ciebie najlepsze i najbardziej modne propozycje zgodne z trendami na jesień 2019. U nas znajdziecie fryzury dla włosów krótkich, półdługich oraz długich.
Zobacz wideo

Masz jasne blond włosy i znudziła ci się twoja dotychczasowa fryzura? A może dopiero planujesz rozjaśnić swoje pukle, ale nie wiesz, jak je potem czesać? Przygotowaliśmy dla ciebie krótkie wskazówki, dzięki którym dowiesz się, które fryzury są najlepsze dla jasnych włosów. 

Modne fryzury dla jasnych włosów - krótkie cięcia

Jeżeli masz włosy koloru blond i nie boisz się odważnych cięć, możesz postawić na fryzurę bob. Jest to jedna z najbardziej klasycznych fryzur damskich. Polega na skróceniu włosów najczęściej do wysokości brody. Taka fryzura idealnie wygląda zarówno przy włosach w kolorze chłodnego platynowego blondu, jak również bardziej naturalnego, ciepłego odcienia.

Jeśli masz jasne włosy, fryzurę bob możesz nosić na dwa sposoby. Po pierwsze może to być prosta wersja, czyli wyprostowane włosy, uczesane na gładko, z przedziałkiem na środku. Możesz też wybrać drugą opcję: delikatnie pofalowane włosy, których nie rozczesuj i zostaw w lekkim nieładzie.

Modne fryzury dla jasnych włosów - półdługie włosy

Jakie będą najlepsze fryzury dla blondynek, które mają półdługie włosy? W tym przypadku zdecydowanie polecamy tzw. collarbone bob, który jest jedną z najbardziej modnych fryzur w nadchodzącym sezonie jesień 2019. Jest to przedłużona wersja klasyki, czyli standardowego boba - włosy sięgają do obojczyków. Stąd właśnie nazwa collarbone bob (collarbone oznacza w języku angielskim obojczyk). Największym atutem tej bardzo kobiecej fryzury jest jej uniwersalność oraz łatwość w ułożeniu. Collarbone bob pasuje bowiem praktycznie każdemu, zarówno do prostych, jak również do kręconych włosów. Idealnie wygląda przy jasnych włosach.

Modne fryzury dla jasnych włosów - długie włosy

Jeśli masz długie blond włosy, które uprzednio były rozjaśniane, musisz pamiętać przede wszystkim o ich odpowiedniej pielęgnacji. Zabieg rozjaśniania włosów mocno je wysusza, dlatego też każde ich mycie zakończ nałożeniem nawilżającej i regenerującej odżywki. Raz w tygodniu połóż na włosy maskę i pozostaw ją na minimum 15 minut. Najlepiej owiń je przy tym ręcznikiem, ponieważ ciepło dodatkowo aktywizuje działanie maski. 

Jeżeli masz długie i jasne włosy najlepsza dla ciebie i najbardziej modna w tym sezonie będzie fryzura jak najbardziej naturalna. Nie prostuj włosów, mogą być lekko falowane. Rozważ również obcięcie grzywki, która jest niekwestionowanym hitem wśród modnych fryzur na jesień 2019. Pamiętaj tylko, że nie pasuje każdemu. Grzywka na prosto to zdecydowanie najbardziej klasyczne rozwiązanie. Takie cięcie pasuje doskonale do długich włosów. Jest jednak dosyć ryzykowane, bo nie koresponduje dobrze z każdym typem urody. Innym i równie ciekawym rozwiązaniem jest grzywka na dwa boki bądź też na jeden bok. Ta druga zalecana jest w szczególności kobietom o wysokim czole, które chcą je zakryć. 

Więcej o: