Jakie fryzury nadają się najlepiej dla ciemnych włosów? Modne upięcia dla brunetek i nie tylko

Ciemne włosy są z natury mocniejsze i bardziej gęste niż te w kolorze blond. Wybierając odpowiednią stylizację warto więc wykorzystać te cechy. Oto modne propozycje upięć i fryzur, które najlepiej sprawdzą dla ciemnych włosów.
Zobacz wideo

Brązowe włosy mogą mieć wiele odcieni - od jasnych, mleczno czekoladowych, aż po ciemne espresso. Wybierając odpowiednie cięcie i stylizację należy przede wszystkim upewnić się, że fryzura nie zdominuje rysów twarzy. W tym przypadku, proste i ponadczasowe stylizacje z brązowych włosów będą perfekcyjnie dopełniać wygląd i podkreślą urodę.

Fryzury dla ciemnych włosów 

Najlepsza fryzura dla brunetek oraz czarnych włosów to niezaprzeczalnie gładki koński ogon. Te odcienie włosów wyglądają w takiej stylizacji niezwykle atrakcyjnie. Kucyk można związać na dwa sposoby - wysoko, prawie na czubku głowy lub nisko, bardziej elegancko, w stylu Meghan Markle. 

Druga fryzura, która jest wręcz stworzona dla ciemnych włosów to długie, kręcone włosy zebrane na jedną stronę. Chcąc uzyskać taki efekt, wystarczy zakręcić włosy na dużą lokówkę, delikatnie rozczesać i przełożyć pasma przez jedno ramię - taka fryzura charakterystyczna jest m.in. dla Mirandy Kerr. 

Jeżeli masz ciemnobrązowe włosy możesz pomyśleć także o związaniu ich w warkocz. Takie upięcie wygląda najatrakcyjniej właśnie na brązowych włosach.

Fryzury dla ciemnych blondynek oraz jasnych brunetek 

Panie posiadające włosy w kolorze ciemnego blondu lub jasnego brązu wyglądają wyjątkowo stylowo w różnego rodzaju bobach. To cięcie jest niezwykle szykowne, nigdy nie wychodzi z mody i pasuje niemal do każdego typu urody. Nawet, jeśli włosy mają sporą objętość, fryzura będzie wyglądać lekko i stylowo. Przy cięciach typu bob lub long bob, posiadaczki ciemniejszych włosów powinny jednak zrezygnować z grzywki, gdyż ta mogłaby przytłaczać rysy twarzy.

Więcej o: