Najlepsze fryzury do podłużnej twarzy. Dowiedz się, jak się czesać i czego unikać

Masz podłużną twarz i nie wiesz, jaka fryzura do ciebie pasuje? Z naszego tekstu dowiesz się, jaka będzie dla ciebie najlepsza długość włosów oraz fryzura. Przeczytasz również, czego powinnaś unikać w stylizacji włosów.
Zobacz wideo

Znudziła ci się twoja obecna fryzura, ale nie wiesz, jaką powinnaś wybrać? To, czy w danym uczesaniu oraz obcięciu będzie ci dobrze, w dużej mierze zależy od kształtu twojej twarzy. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie damskie fryzury pasują do podłużnej twarzy.

Twarz podłużna, czyli jaka? Inaczej pociągła, dość długa i szczupła, w kształcie prostokąta - o długości o wiele większej niż szerokość. Często charakteryzuje się również wysokim czołem oraz wydłużoną brodą. Ma podobną szerokość na linii czoła i tuż poniżej kości policzkowych. Przykładem takiego kształtu twarzy jest aktorka Sarah Jessica Parker.

Zobacz - kosmetyki do pielęgnacji, które pokochały Polki!

Damskie fryzury do podłużnej twarzy

Jakie fryzury pasują do podłużnej twarzy? Przede wszystkim krótkie cięcia. Dobrym rozwiązaniem przy szczupłej twarzy jest bob. Jest to jedna z najbardziej klasycznych fryzur damskich. Polega na skróceniu włosów najczęściej do wysokości brody. Dzięki temu nadasz odpowiednie proporcje swojej twarzy tzn. optycznie ją skrócisz i lekko poszerzysz.

W przypadku podłużnej twarzy warto nadać włosom dodatkowej objętości. W jaki sposób? Wystarczy tylko nie prostować ich podczas suszenia i ułożyć w delikatne, naturalne fale.

Bardzo korzystne przy szczupłej, pociągłej twarzy są również warstwowe cięcia. Taka fryzura dodaje miękkości prostym i ostrym rysom.

Zobacz - te kosmetyki do włosów poprawią ich kondycje i ochronią przed uszkodzeniami!

Damskie fryzury do podłużnej twarzy - grzywka

Idealnym rozwiązaniem dla posiadaczek podłużnej twarzy jest grzywka. Przy czym musi być lekka. W ten sposób doskonale złagodzi zbyt wydłużone rysy twarzy i dodatkowo optycznie ją skróci - twarz stanie się wtedy bardziej proporcjonalna. Podłużna twarz często charakteryzuje się wysokim czołem, przy którym grzywka jest idealnym rozwiązaniem.

Damskie fryzury do podłużnej twarzy - czego unikać?

Jakie fryzury do podłużnej twarzy nie są wskazane? Przede wszystkim długie i proste włosy, które mocno przylegają do twarzy, ponieważ dodatkowo wydłużają rysy. Powinnaś również unikać fryzur z odsłoniętym czołem, bez grzywki. Posiadaczki smukłych i pociągłych twarzy niekorzystnie wyglądają również w wysokich uczesaniach na czubku głowy, czyli np. w kokach.

Sprawdź - produkty, które pielęgnują twoje ciało. Pięknie pachną i są skuteczne!

Więcej o: