Krótkie fryzury dla okrągłej twarzy. Jak się obciąć, żeby wyglądać modnie, a twarz będzie wydawać się szczuplejsza?

Okrągła twarz może jej posiadaczce przysporzyć nieco problemów. Z jednej strony możemy marzyć o krótkiej fryzurze, ale w tyle głowy mamy myśli, że wyeksponujemy to, co chciałybyśmy zakryć włosami. Jednak nie ma się czego bać!
Zobacz wideo

Krótkie fryzury są także dla okrągłej twarzy. Choć wydaje się to dziwne, to tak właśnie jest. Odpowiednio dobrane cięcie może działać cuda. Po pierwsze niechciana krągłość optycznie się zmniejszy i lekko się wydłuży a rysy nabiorą pożądanej ostrości.

Najmodniejsze krótkie fryzury dla okrągłej twarzy:

Jakie fryzury najbardziej pasują do okrągłej buzi? Ogólnie najlepiej sprawdzają się krótkie włosy ze skośną grzywką. Za to długa, wycieniowana grzywka zakrywając policzek sprawi, że twarz optycznie się wyostrzy. Gdy już zdecydujesz się na wizytę u fryzjera i metamorfozę, nie szalej i nie obcinaj się na jeżyka. Mega krótkie pasma mogą cię przytłoczyć. Dlatego zacznij od skrócenia ich. Możesz wybrać jedną z kilku najmodniejszych fryzur. Zobacz, jakie cięcia wybrały gwiazdy:

- krótki bob kończący się na linii szczęki z grzywką opadającą na jedną stronę:

 

- krótkie cięcie z zaczesaną na bok grzywką:

 

- krótszy bob i pofalowane włosy:

 

Fryzjerzy odradzają jednak cieniowanie włosów przy linii policzków oraz brody. W zamian za to można wykonać delikatne fale, które w dyskretny sposób zachodzą na twarz. Dzięki nim twarz jest lekko zakryta.

Więcej o: