Fryzury dla dojrzałych kobiet. Inspiracje i najnowsze trendy. Te stylizacje mogą odmłodzić o kilkanaście lat

Jakie są najmodniejsze fryzury dla dojrzałych kobiet? Nasze propozycje są hitem nadchodzącego sezonu. Ponadto są proste do ułożenia i potrafią odjąć lat.

Fryzury dla dojrzałych kobiet wcale nie muszą być nudne. Choć panie zazwyczaj wybierają krótkie cięcia, to jest wiele sposobów, aby efektownie je stylizować. Co więcej, fryzury za ucho lub do ramion niezwykle odmładzają i mogą działać jak lifting, gdyż podkreślają kształt twarzy. Jakie fryzury dla dojrzałych pań będą najmodniejsze w nadchodzących miesiącach?

Wystarczy jeden ruch i ta broda zmieni się w oryginalny warkocz. Zobacz, jak to zrobić

Zobacz wideo

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które są hitem - Long bob

Long bob jest najmodniejszą fryzurą ostatnich kilku sezonów, a tej jesieni i zimy znów będzie święcić triumfy. To opcja dla pań, które szukają kompromisu pomiędzy długimi a krótkimi włosami. Fryzura do ramion, będzie idealna dla dojrzałych pań z okrągłą twarzą, gdyż cięcie "na boba" wysmukla i wydłuża szyję. Co więcej, mając long boba, nie trzeba spędzić wiele czasu nad stylizacją fryzury. Wystarczy po umyciu głowy, wysuszyć włosy, wyczesując je okrągłą szczotką. I gotowe!

Modne fryzury odmładzająceModne fryzury odmładzające shutterstock

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które są hitem - Irokez

Choć irokez może kojarzyć się przede wszystkim z mężczyznami, którzy są fanami rocka, to spieszymy poinformować, że wiele zmieniło się w tym temacie. Coraz więcej kobiet, nie tylko tych odważnych i przebojowych, decyduje się na ostre cięcie włosów, a następnie lekkie zadarcie ich do góry. Irokez jest świetną fryzurą dla dojrzałych pań, ponieważ potrafi odmłodzić! Wystarczy poświęcić kilka chwil na ich modelowanie, aby dodać sobie pazura. Panie z irokezem wyglądają na bardzo pewne siebie.

Fryzury dla dojrzałych kobiet, które są hitem - Długa grzywka

Dojrzałe panie, które noszą krótkie włosy, powinny... zapuścić grzywkę i czesać ją na bok! Dlaczego? Taka stylizacja wygląda bardzo kobieco. Z pewnością kojarzycie, jaką fryzurę nosi znana i lubiana reporterka oraz pogodynka "Dzień dobry TVN" - Dorota Gardias. Właśnie o taki efekt chodzi. Co więcej, dłuższa grzywka na bok daje wiele możliwości stylizacji. Grzywkę można założyć za ucho, upiąć do góry lub pokręcić lokówką. Każda z opcji będzie świetnie nadawać się na różnego rodzaju okazje, te bardziej formalne, i te mniej.

Zobaczcie, jak opisane fryzury prezentują się na zdjęciach:

Więcej o: