Platynowy blond. Fryzura dla każdego? Wyjaśniamy komu najlepiej pasują bardzo jasne blond włosy

Platynowy blond to odcień pożądany przez wiele kobiet na całym świecie. Nie da się jednak ukryć, że jest to również jeden z bardziej wymagających kolorów włosów. Czy platynowy blond jest dla każdego? Rozwiewamy wątpliwości.
Zobacz wideo

Platynowy blond to w tym sezonie prawdziwy hit wśród włosowych trendów. Jednak uzyskanie perfekcyjnego, chłodnego blondu to nie lada wyzwanie. To efektowny, ale bardzo wymagający kolor i w dodatku nie wszystkim pasuje. Podpowiadamy, jak dbać o platynowe blond włosy, by wyglądały jak najlepiej.

Zobacz też: świetne kosmetyki do pielęgnacji włosów! 

Włosy platynowy blond - jak dobrać odcień?

Decydując się na tak spektakularną metamorfozę warto zastanowić się, czy platynowy blond na pewno nam pasuje. O tym, jak prezentujemy się w danym kolorze włosów, decyduje przede wszystkim ton naszej skóry. Jeśli masz jasną karnację, spokojnie możesz pozwolić sobie na chłodny platynowy. jeśli natomiast jesteś posiadaczką ciemnej karnacji, lepiej zrezygnuj z bardzo jasnego blondu na rzecz np. rozświetlających blond pasemek. 

Platynowy blond - cierpliwość to podstawa

Zmiana koloru włosów na platynowy blond to nie lada wyzwanie dla twoich włosów. Zanim rozjaśnisz je do pożądanego odcienia platyny, daj włosom czas. Być może dojście do tak jasnych włosów zajmie ci kilka miesięcy, jednak warto uzbroić się w cierpliwość, by nie zniszczyć zdrowych pasm. Najważniejsze jest jednak, by dekoloryzacja była przeprowadzana przez dobrego i zaufanego fryzjera, który odpowiednio dostosuje plan rozjaśniania do kondycji włosów

Platynowy blond - jak utrzymać ładny odcień blondu?

Uzyskanie idealnego platynowego blondu to dopiero początek przygody. Po tak intensywnym farbowaniu, włosy potrzebują odżywienia i odpowiedniej pielęgnacji. Należy także odpowiednio zadbać o kolor, by nie stał się on żółty. W tym przypadku idealnie sprawdzą się intensywnie odżywcze maski oraz kosmetyki z niebieskim lub srebrnym pigmentem, które będą utrzymywać zimny odcień platynowego blondu na włosach.

Więcej o: