Fryzury z grzywką na bok to hit wśród trendów na sezon jesień/zima 2019. Podpowiadamy, jak modnie czesać włosy

Fryzury z grzywką to jeden z najbardziej gorących trendów na sezon jesień/zima 2019. Niestety nie wszystkim pasuje. Rozwiązaniem może być bezpieczna i uniwersalna fryzura z grzywką na bok.

Fryzury z grzywką to największy hit na sezon jesień/zima 2019. Jednak warto wiedzieć, że nie pasują każdemu. Bezpiecznym rozwiązaniem może być grzywka na bok, w której dobrze wygląda większość kobiet. Taka fryzura jest uniwersalna i co ważne łatwa w ułożeniu. Przygotowaliśmy dla was podstawowe wskazówki na temat modnych fryzur z grzywką na bok zgodnie z trendami jesień/zima 2019. Zaś z drugiej części naszego tekstu dowiecie się, jak dobrać grzywkę odpowiednio do kształtu twarzy.

Fryzury z grzywką na bok - trendy na jesień/zima 2019

Fryzury z grzywką na bok są zdecydowanie mniej wyraziste i bardziej bezpieczne niż te z prostą. Co więcej, są też dużo łatwiejsze w utrzymaniu. Jeśli taka grzywka jest delikatnie wycieniowana na końcach, to praktycznie nie potrzebuje dodatkowej stylizacji i sama miękko układa się na czole. 

Tak jak już wcześniej pisaliśmy fryzury z grzywką na bok pasują praktycznie do każdego typu twarzy. Zalecane są jednak przede wszystkim posiadaczkom twarzy o takich kształtach jak: koło, kwadrat oraz odwrócony trójkąt. Grzywka wyrówna ich proporcje i optycznie zwęzi szerokie czoło.

Grzywka na bok może występować w kilku wariantach. Może być gęsta, ciężka i zakrywać część twarzy, a może też być mocno przerzedzona i tylko delikatnie nachodzić na czoło. Taka grzywka może występować jako prosta bądź też delikatnie falowana.

Grzywka na bok jest też o tyle praktyczna, że spokojnie możesz ją sama przycinać. Nie wymaga bowiem aż takiej precyzji, jak prosta grzywka. Pamiętaj jednak przy tym, aby podcinać ją na suchych włosach - mokre są bowiem dłuższe. Dobrze obcięta grzywka na bok powinna się układać praktycznie sama. Aby ją utrwalić, możesz ją dodatkowo spryskać lakierem.

Fryzury z grzywką na bok cieniowane

Fryzury z grzywką to też idealne rozwiązanie dla tych kobiet, którą chcą zmienić coś w swoim wyglądzie, ale bez drastycznego skracania włosów. Ta z pozoru niewielka i bardzo prosta zmiana może zapewnić naprawdę spektakularny efekt!

Grzywka na bok bardzo dobrze wygląda przy włosach, które są cieniowane. Oznacza to, że niektóre kosmyki są krótsze od innych. Dzięki temu fryzura zyskuje lekkości, optycznego zwiększenia gęstości włosów i uniesienia u nasady.

Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Przedstawiamy kilka uniwersalnych porad dotyczących grzywek dla pań o różnych kształtach twarzy - owalnym, serca, kwadratowym i okrągłym. 

1. Twarz owalna: takie panie mają największą swobodę. W ich przypadku dobrze może sprawdzić się każdy rodzaj grzywki. Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, że czasami takie cięcie nie pasuje do naszych rysów twarzy. Dlatego nawet, jeśli mamy idealnie owalną twarz, warto przemyśleć decyzję o takim cięciu.

2. Twarz w kształcie serca: w takich przypadkach idealnie sprawdzą się grzywki w stylu lat 70.

3. Twarz kwadratowa: grzywki są generalnie odradzane, ale dobrze mogą sprawdzić się te ułożone na bok.

4. Twarz okrągła: dobrym rozwiązaniem tutaj także może być grzywka na bok.

Więcej o: