Modne fryzury dla 40-latek - odmładzają i są idealne do włosów półdługich. Poznaj trendy na sezon 2019/2020

Fryzury półdługie dla 40-latki to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji w stylizacji włosów dla dojrzałych kobiet. Jeżeli nie chcesz obcinać swoich pukli, zdecyduj się właśnie na włosy średnie, czyli mniej więcej do ramion. Odejmą ci lat, a twojej twarzy dodadzą świeżości oraz promiennego wyglądu.
Zobacz wideo

Fryzury dla 40-latek muszą być nudne i smutne? Nic bardziej mylnego! Na pewno muszą być odpowiednio dostosowane do wieku tak, aby odmładzać, a nie dodawać lat. Ale absolutnie nie oznacza to nudy. Poznaj najbardziej modne fryzury półdługie dla 40-latek zgodnie z trendami na 2019 rok. W nich tej jesieni będziesz wyglądać pięknie...i kilka lat młodziej.

Fryzury półdługie dla 40-latek

Fryzury półdługie dla 40-latek to opcja uniwersalna, bezpieczna i idealna dla dojrzałych pań, które boją się krótkich cięć. Długie włosy nie są bowiem dobrym wyborem dla dojrzałych kobiet. Kosmyki stają się z wiekiem coraz bardziej cienkie, łamliwe i przy tym bardziej podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na bezpieczną długość, czyli włosy średnie. Takie łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji.

Średnie włosy można nosić zarówno gładkie, wyprostowane, jak również lekko falowane. Loki w stylu retro nie dość, że pasują 40-latkom, to są jeszcze supermodne w tym sezonie. Jeśli skończyłaś już 40 lat i szukasz modnej fryzury, pomyśl o grzywce, która jest obecnie jednym z najgorętszych hitów. Dobrze, żeby była ułożona w lekkim nieładzie. Dzięki niej dodatkowo możesz sprytnie ukryć zmarszczki na czole.

Możesz urozmaicić swoją fryzurę za pomocą pięknych ozdób! Tutaj znajdziesz duży wybór!

Fryzury półdługie dla 40-latek - collarbone bob

Skończyłaś już 40 lat, ale nie chcesz obcinać włosów na krótko i szukasz bezpiecznej opcji dla siebie? Postaw zatem na collarbone bob. Jest to przedłużona wersja sprawdzonej klasyki, czyli boba. Jej największą zaletą jest uniwersalność. Taka fryzura do włosów średnich pasuje bowiem praktycznie każdemu, zarówno do prostych, jak również do kręconych kosmyków. W dodatku jest bardzo kobieca i prosta do ułożenia.

Collarbone bob można układać na kilka różnych sposobów. Może to być prosty przedziałek, ale może też występować w wersji asymetrycznej, z grzywką lub bez. Taka fryzura dobrze wygląda zarówno na prostych, jak i kręconych włosach. Przy takim cięciu ważne jest jednak, aby przód był nieco dłuższy niż tył. Wśród trendów na jesień 2019 najbardziej modny jest collarbone w wersji nieco "bałaganiarskiej". Co to oznacza? Swobodnie opadające, pofalowane pasma włosów, które dodatkowo są w lekkim nieładzie.

Poznaj też najbardziej modne fryzury dla 50-latek zgodnie z trendami na 2019 rok. W nich tej jesieni będziesz wyglądać pięknie. Które odmładzają, a których należy unikać? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego wcześniejszego tekstu.

Więcej o: