Chcesz mieć modny odcień włosów? Postaw na kolor kawy z mlekiem! Podpowiadamy, jak go uzyskać

Włosy koloru kawy z mlekiem są niezwykle kobiece i do tego bardzo naturalne. Nic więc dziwnego, że panie coraz częściej wybierają właśnie taki odcień pukli. Z naszego tekstu dowiesz się, jaki to kolor i jak go uzyskać.
Zobacz wideo

Włosy kawa z mlekiem, inaczej nazywane latte blonde, robią furorę już od kilku sezonów. Nic dziwnego! Kolor ten jest bowiem niezwykle kobiecy, a w dodatku wygląda bardzo naturalnie. Co więcej, pasuje praktycznie do każdego, ponieważ jest subtelny i delikatny. W naszym tekście poznasz podstawowe informacje na tematów modnych włosów koloru kawy z mlekiem.

Włosy koloru kawy z mlekiem - jaki to odcień?

Włosy, które mają kolor kawy z mlekiem, to kosmyki o odcieniu delikatnego blondu, który pomieszany jest z refleksami koloru kawowego. Taki efekt najlepiej uzyskać przy pomocy profesjonalnego fryzjera. Możesz też spróbować przefarbować swoje włosy na kolor kawy z mlekiem farbami z drogerii, jednak ostateczny efekt może nie być w pełni zadowalający. Wszystko tak naprawdę zależy od twojego wyjściowego koloru włosów. Jeśli te są zbyt ciemne, potrzebują profesjonalnego rozjaśnienia.

Mówiąc najprościej, włosy koloru kawy z mlekiem to mieszanka dwóch odcieni: blondu i jasnego brązu, która wyglądem przypomina właśnie kawę z mlekiem - stąd nazwa. Farbując tak swoje pukle możesz wybrać albo opcję koloru ciemniejszego - beżowego bądź też jaśniejszego, w którym przeważa blond. Wszystko zależy od twoich upodobań. Co ważne, taki kolor włosów: kawa z mlekiem bardzo dobrze wygląda zarówno przy prostych kosmykach, jak również lekko falowanych oraz kręconych, zarówno przy prosto obciętych, jak i tych cieniowanych. Włosy kolory kawy z mlekiem idealnie komponują się z tzw. ombre.

Włosy koloru kawy z mlekiem - jak dbać?

Jeśli farbujesz włosy na kolor kawy z mlekiem, nie zapominaj o regularnej pielęgnacji. Dzięki niej dłużej będziesz mogła się cieszyć pięknym i intensywnym odcieniem swoich pukli oraz ich zdrowym wyglądem. Pamiętaj, aby po każdym myciu nakładać na włosy odżywkę (do spłukiwania bądź też bez spłukiwania). Raz w tygodniu warto zafundować sobie bardziej profesjonalną kurację. Nałóż na włosy maskę (najlepiej nawilżającą lub regenerującą) i potrzymaj przez minimum 30 minut. Dodatkowo warto również nałożyć na głowę ręcznik, ponieważ ciepło aktywizuje dobroczynne działanie maski.

Przy pielęgnacji włosów o kolorze kawy z mlekiem pamiętaj również o używaniu produktów (szamponów i odżywek) przeznaczonych do włosów farbowanych. Takie kosmetyki ożywią kolor i dodatkowo utrwalą go.

Więcej o: