Fryzury na studniówkę. Jakie fryzury będą modne na balach maturalnych w 2020?

Studniówka to niewątpliwie jedno z ważniejszych wydarzeń dla wszystkich maturzystów. W tym dniu, każda dziewczyna chce wyglądać wyjątkowo. Jakie fryzury będą modne na balach maturalnych w 2020 roku? Podpowiadamy!
Zobacz wideo

Wybierając się na studniówkę, każda dziewczyna zastanawia się nie tylko nad kreacją, ale także makijażem oraz fryzurą. Najważniejsze, aby przy wyborze danej stylizacji włosów pamiętać, by nie postarzała, a oglądając zdjęcia po latach, nie będzie powodów do wstydu. W nadchodzącym sezonie, największy trend na fryzury studniówkowe to naturalność. Stanowcze "nie" mówimy sztywnym fryzurom z toną lakieru czy lokom typu "pudel".

Fryzury na studniówkę - krótkie włosy

Choć większość dziewczyn raczej zapuszcza włosy na swoją studniówkę, to są dziewczyny, które znacznie lepiej czują się w krótszych fryzurach. To nie prawda, że krótkich włosów nie da się modnie i kobieco wystylizować. Jaką fryzurę wybrać na studniówkę przy krótkich włosach? W tym przypadku świetnie sprawdzą się proste i gładko zaczesane włosy do tyłu, lub artystyczny nieład z lekko podkręconych włosów.

Fryzury na studniówkę - włosy półdługie

Przy półdługich włosach świetnie sprawdzą się delikatne, romantyczne upięcia. Taka fryzura, doskonale pasuje niemal do każdej wieczorowej kreacji. Do takiego upięcia wystarczy dodać biżuteryjną opaskę, która idealnie wykończy studniówkową fryzurę. 

Fryzury na studniówkę - długie włosy

Posiadaczki długich włosów mają w kwestii fryzur na studniówkę zdecydowanie najwięcej możliwości. W zależności od indywidualnych preferencji, można postawić na luźne upięcia, częściowo spięte, albo zupełnie rozpuszczone włosy. Doskonałą propozycją na studniówkową fryzurę są loki i fale w stylu gwiazd Hollywood - to niezwykle elegancka propozycja, która idealnie współgra np. z małą czarną. Jeśli natomiast wolisz proste włosy, postaw na gładkie, wyprostowane włosy z efektem glass hair - przy tak minimalistycznej fryzurze można pozwolić sobie na mocniejszy makijaż oraz biżuterię.

 
Więcej o: