Sposoby na gęste włosy. Jak pielęgnować puszące się włosy?

Każda posiadaczka cienkich, oklapniętych włosów z tendencją do puszenia marzy o tym, by mieć gęste, uniesione od nasady i gładkie kosmyki. Czy taki efekt jest w ogóle możliwy? Odpowiednia pielęgnacja oraz stylizacja mogą przynieść naprawdę fantastyczne efekty. Podpowiadamy, jak pielęgnować puszące się włosy oraz jak zwiększyć ich objętość.
Zobacz wideo

Nie da się ukryć, że na kondycję włosów największy wpływ ma codzienna pielęgnacja. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą zupełnie odmienić wygląd nawet najbardziej uciążliwych pasm. Włosy, które są jednocześnie pozbawione objętości i mają tendencję do puszenia są jednymi z najbardziej wymagających, gdyż większość kosmetyków nadających objętość może zwiększać puszenie, a produkty przeciwdziałające puszeniu często obciążają delikatne pasma. Oto sposoby, dzięki którym uniesiesz włosy od nasady i zapobiegniesz ich puszeniu.

Sposoby na gęste włosy

Świadomość w kwestii pielęgnacji włosów wśród kobiet jest coraz większa, a co a tym idzie, na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które pomagają skutecznie zwiększać objętość włosów sprawiają, że pasma stają się wizualnie bardziej gęste. Aby uniknąć przyklapniętych, cienkich włosów należy sięgnąć po delikatne szampony na bazie naturalnych składników, które mają za zadanie odbić włosy od nasady. Ważne, aby pamiętać o nakładaniu odżywki jedynie na połowę długości włosów (od ucha po końcówki), gdyż odżywka obciąży delikatne pasma, które szampon ma za zadanie unieść. W przypadku włosów pozbawionych objętości, niezastąpione mogą okazać się także wcierki, które świetnie odbijają włosy u nasady, usztywniają je i unoszą. W nadawaniu objętości cienkim pasmom, pomocne może okazać się suszenie włosów z głową w dół. Należy jednak pamiętać, by suszyć je od nasady w kierunku końców, by zamknąć łuski włosów.  

Sposoby na puszące się włosy

Puszące się włosy są szorstkie, matowe i niesforne. Jak z nimi postępować, by stały się sypkie i lśniące, ale jednocześnie zachowały objętość? Podstawowa zasada, to nakładać wszystkie produkty pielęgnacyjne jedynie na długość włosów, nigdy od nasady. Na skórę głowy nakładamy jedynie szampon i wcierkę. 

Puszące się włosy mogą mieć dwie przyczyny, jedną są geny, natomiast drugą zniszczenia mechaniczne. Na szczęście, systematyczna pielęgnacja odpowiednimi produktami, które wygładzają niesforne kosmetyki powinny pomóc okiełznać puszące się włosy. Pomocne może okazać się systematyczne olejowanie, które nawilży, odżywi i wygładzi włosy. Nie należy jednak z nim przesadzić, gdyż może to przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Jeśli chodzi o domowe sposoby pielęgnacji włosów, z puchem skutecznie poradzi sobie nafta kosmetyczna wymieszana z maską i nałożona na 15 minut przed myciem.

Aby wygładzić puszące się włosy i ułatwić ich rozczesywanie, po każdym myciu należy nałożyć odżywkę chociaż na 2-3 minuty. W tym celu wybieraj produkty z zawartością naturalnych olejków i silikonów, które dobrze domkną łuski włosa.

W przypadku naprawdę opornych włosów można zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów. Taki zabieg pozwoli zapomnieć o puszących się włosach na długie tygodnie, albo nawet miesiące. 

Więcej o: