Jasny brąz - jak uzyskać taki kolor na włosach? Podpowiadamy! Dowiedz się też, komu pasuje

Jasny brąz to kolor, który chciałabyś mieć na swoich włosach? Z naszego tekstu dowiesz się, komu pasuje i jak dobrać jego odpowiedni odcień.
Zobacz wideo

Jasno brązowe włosy to klasyczny i bardzo uniwersalny kolor, który będzie pasował praktycznie każdej kobiecie. Jego głównym atutem jest to, że dobrze komponuje się z różnymi typami kobiecej urody. Ponadto wygląda bardzo naturalnie, łatwo go uzyskać, a potem utrzymać jego intensywny i żywy odcień.

Jasno brązowe włosy - komu pasują?

Jasno brązowe włosy są dobrym rozwiązaniem dla naturalnych blondynek, które chciałyby wprowadzić pewne modyfikacje do swojego wyglądu, ale jednocześnie boją się zbyt radykalnych zmian. Taki jaśniejszy kolor brązu sprawi również, że naturalne brunetki złagodzą swoje rysy twarzy i optycznie zyskają bardzo delikatny efekt jej odmłodzenia.

Jasno brązowe włosy - jak dobrać odpowiedni odcień?

Przy wyborze farby do włosów warto jednak zwrócić uwagę na tonację kolorystyczną naszej karnacji: czy jest ciepła czy zimna. Ta pierwsza, najczęściej koloru brzoskwiniowego, morelowego lub oliwkowego, dobrze będzie się komponować z ciepłym odcieniem koloru farby jasny brąz. Jak to będzie? Złocisty bądź też taki, który delikatnie wpada w czerwony, rudy kolor. Podobnie powinno być również w przypadku kobiet, których skóra twarzy jest opalona, niezależnie czy naturalnie, czy sztucznie. Zaś panie, które posiadają cerę o chłodnej tonacji kolorystycznej, czyli bladej, niebieskawej, ewentualnie lekko zaróżowionej, farbując włosy na kolor jasny brąz, powinny wybrać farby o zimnym odcieniu, czyli taki mroźny, szarawy, bardziej popielaty. 

Zobacz - produkty do włosów, które są hitem 2020 roku

Jasno brązowe włosy - jaka fryzura?

Jaką dobrać fryzurę do włosów w kolorze jasno brązowym? W tym przypadku pole do popisu jest bardzo duże. Taki kolor dobrze wygląda zarówno przy krótkich, jak również długich włosach. Pasuje do prostych, gładko opadających kosmyków, ale też i do tych lekko falowanych oraz kręconych.

Zimne kakao - modny kolor włosów

Chcesz mieć modny kolor włosów? Postaw na zimne kakao. Jak sama nazwa wskazuje, odcień ten przypomina kolor tak lubianego napoju na bazie mleka. Zimne kakao to mieszanka jasnego brązu i beżu z delikatną nutą zgaszonego różu. Włosy w takim kolorze mają zdecydowanie chłodną tonację i delikatny metaliczny połysk. Kolor zimne kakao na włosach wygląda naturalnie, ale też wyraziście i oryginalnie.

Więcej - hity urodowe na jesień i zimę

Więcej - te produkty poprawią kondycję twoich paznokci

Więcej o: