Jak prawidłowo myć włosy. Czy na pewno robisz to dobrze? Podpowiadamy, jak należy poprawnie umyć włosy

Mycie włosów - pozornie prosta czynność, którą każda z nas wykonuje codziennie. Mogłoby się wydawać, że nie ma w niej nic trudnego, jednak mimo to, większość kobiet myje swoje włosy źle, narażając je na zniszczenia. Oto kilka wskazówek, które wyjaśnią, jak prawidłowo myć włosy.
Zobacz wideo

Mycie włosów to z pozoru banalna czynność, w której mogłoby się wydawać, nie ma czego zrobić źle. natomiast nieumiejętne mycie skóry głowy i włosów oraz stosowanie nieodpowiedniego szamponu, może przyczynić się do pogorszenia kondycji włosów, a w konsekwencji ich wypadania i nadmiernej łamliwości.

Jak prawidłowo myć włosy - instrukcja krok po kroku

1. Każde mycie włosów należy rozpoczynać od dokładnego rozczesania pasm, co sprawi, że będą się one mniej plątać. Trzeba również pamiętać o odpowiednim doborze szamponu (do skóry głowy) oraz odżywki lub maski (do potrzeb włosów).

Jeśli jesteś posiadaczką suchych lub zniszczonych włosów możesz zastosować metodę mycia włosów OMO, czyli odżywka - mycie - odżywka, rozprowadzając tuż przed myciem na końcach odżywkę lub maskę.

2. Przystępując do mycia, ustaw wodę, która jest delikatnie ciepła. Zbyt zimna lub za gorąca woda może bowiem niekorzystnie wpływać na skórę głowy oraz łodygę włosa. Ciepłą wodą zmocz dokładnie skórę głowy i włosy.

3. W dłoniach rozcieńcz potrzebną ilość szamponu z wodą i nałóż delikatnie jedynie na skórę głowy. Rozcieńczony szampon nie tylko wygodniej rozprowadza się na głowie, ale jest także delikatniejszy dla włosów.

4. Delikatnie masuję skórę głowy opuszkami palców. Nie szarp i nie pocieraj włosów na ich długości, gdyż spływająca piana podczas spłukiwania wystarczy, by umyć końce włosów. Tę czynność wykonuj zawsze dwukrotnie, dzieląc mycie na dwa krótkie etapy.

5. Obficie i dokładnie spłucz włosy ciepłą wodą. Następnie ostrożnie odciśnij z nich nadmiar wody.

6. Nałóż odżywkę na długość włosów, omijając skórę głowy i spłucz obficie ciepłą wodą. Na koniec zmień strumień wody na chłodny i spłucz nim pasma, by domknąć łuski włosa.

7. Odsącz delikatnie nadmiar wody z włosów i zawiń je w miękki bawełniany ręcznik, lub turban z mikrofibry. Pod żadnym pozorem nie pocieraj ich i nie szarp. Po odsączeniu wody w taki sposób, można nałożyć na końce olejek termoochronny i przejść do suszenia.

Więcej o: